fbpx
Osta pilet

Enne ja pärast kontserti mängib plaati DJ Djerro. Djerro nime taga on raadiosaate ja plaadifirma Eesti Pops üks eestvedajatest Erkki Tero. Lisaks meditatiivsele ja ambientsele omaloomingule, mida ilmestavad juba 2 ilmunud sooloalbumit, on Tero ka aktiivne muusikagurmaan, kelle mõjutajaks ja inspireerijaks on aastakümneid olnud ka jazzihelid.

 

Ilus ja tume Hidden Orchestra täidab festivali avaõhtu klubikontserdi jazzi ja klassika piiril pulseeriva muusikaga. Energeetilist live-bändi näeb Jazzkaarel koos visuaalshow’ga. See on eriline maiuspala muuhulgas Portico Quarteti, Cinematic Orchestra ja Bonobo fännidele. Kaunis tume teine reaalsus!

 

Eksperimentaalne ja samas ratsionaalne, elektrooniline ja akustiline, keeruline ja lihtne, samaaegselt detailne ja terviklik – Hidden Orchestra on multiinstrumentalisti, helilooja ja produtsendi Joe Acheson’i sooloprojekt. Albumitel ja live-kontsertidel liituvad temaga väga erineva taustaga muusikud.

 

Hidden Orchestra helipilt koondab endas kõike, mida Joe Acheson on muusikuna endasse ammutanud – põhjalik klassikaline muusikaharidus, lugude komponeerimine juba varases eas, laulmine kooris ja mängimine orkestris. Ta teeb ka koostöö paljude bändide ja ansamblitega ning on tuntud DJ ja produtsent. Lisades virtuoossete trummisoolode energiale elemente teistest tumedatest kaunitest helidest, loob ta elektroonilist muusikat koos akustiliste instrumentide, trummide ja loomulike helidega. Tulemuseks on intensiivne ja rütmikas klassikaline tekstuur, mille peale asetuvad kihiti energia, emotsioon ja atmosfäär.

 

Hidden Orchestra on kogunud rahvusvahelist tunnustust albumitega “Night Walks“ (2010) ja “Archipelago” (2012) Tru Thoughts plaadileibelilt ning nad on nõutud ja oodatud live-bänd nii festivalidel kui ka klubides üle maailma.

 

Live-kontsertide tuumiku moodustavad Joe Acheson bassil ja elektroonikal, Poppy Ackroyd klaveril ja viiulil ning Tim Lane ja Jamie Graham kahel suurel trummikomplektil. Tihti astuvad nendega koos üles ka trompetist Phil Cardwell ja erakordselt ägeda live-visuaalse show meister Lumen.

 

Koosseis:

Poppy Ackroyd
viiul, klaver
Phil Cardwell
trompet
Joe Acheson
bass, elektroonika
Jamie Graham
trummid
Tim Lane
trummid
Tom Lumen
live-visuaalid