fbpx

Jan Granlie fotonäitus „my favourite things“ annab võimaluse kuulata muusikat mitte ainult kõrvade, vaid südame, silmade ja kogu olemusega. Autor peab oma missiooniks jagada aastate jooksul jäädvustatud hetki. Tema sõnul on tema elus kümnel viimasel aastal olnud palju muusikat. Muusikat, mida ta armastab. See näitus on läbi erinevate festivalide dokumenteeritud retk, mille ideeks seletada muusikat pildi kaudu, selgitas autor.

 

Jan Granlie on endine Norra džässiajakirja Jazznytt peatoimetaja. Viimase kümne aasta jooksul on ta ka Jazzkaart külastanud pea igal aastal, sellepärast avame näituse festivali lävekünnisel. Peale töö lõpetamist ajakirjas 2014. aastal vaatas ta läbi kõik pildid, mis Euroopa festivale külastades tehtud. Sellest tööst sündiski raamat „my favourite things”. Näituse koostamisel tegi autor valiku rikkalikust alusmaterjalist. Ta vaatas raamatusse fotosid valides läbi 44 282 pilti 3980 muusikust ja 995 bändist.

 

Hariduselt on Granlie ajakirjanik ja graafiline disainer. Peatoimetajana tegi ta Jazznyttis artikleid, intervjuusid, festivaliarvustusi ja ülevaateid ning kujundusi, müüs reklaami ja tegeles paberitööga. Varasemast ajast pärineb ka kogemus veebiettevõttes ja ajalehe kujundamises.

 

Džässimaailmas liigub Granlie aastast 1977, kui ta sai populaarse Norra festivali Molde International Jazz Festival juhatuse liikmeks. Lisandus koostöö Vossa džässifestivali, Oslo Jazzhus’i ja kohaliku Radio 7-ga. Praegu toimetab ja juhatab Jan Granlie Põhjamaade uut muusikaprojekti Salt peanuts (www.salt-peanuts.eu ). See on nii paberil kui veebisaidil ilmuv ajakiri, mis keskendub džässi ja improviseeritud muusikale žanrist olenemata.

 

Näituse eksponeerimisele aitas kaasa Norra saatkond.

 

Näitus on avatud kuni 21. maini tööpäevadel kella 10-16-ni. Toompea lossi sissepääsuks on vaja esitada isikut tõendav dokument.