fbpx

Gregory Portery menu jälgedes ollakse väga avatud uute soul-jazzi staaride leidmisele ja noor Jarrod Lawson Californiast on uus kuum võistleja. Ta on helilooja, pianist ja vokalist, kelle trumbiks karismaatiline lavakarisma, meeldejääv vokaal ja väga heade harmooniatega lood.

Ta on juba jaganud lava staaridega nagu Bilal, Angelique Kidjo ja Ronnie Laws, meeldejäävaim siiani on kindlasti olnud ka esinemine Stevie Wonderi sünnipäevapeol. Olulised mõjutajad tema muusikutee kujunemisel on olnud nii Chopin kui Chick Corea, Oscar Peterson, Jaco Pastorius, Joni Mithcell, Paul Simon, Bob Marley, tugevaima tõuke andsid isa plaadikogust leitud Stevie Wonder ja Donny Hathaway. kriitikud on ta häält on juba võrrelnud Al Jarreau ja Mark Murphy’ga ning debüütalbum saanud Gilles Petersoni kuldse kiituse osaliseks. Laulgu ja esitagu ta funki, folki, R&Bd, rokki või jazzi, tundub kõik tema puudutuse all muutuvat soulmuusikaks. Ta esitus on rikkumatu ja hingestatud, kirglik, empaatiline ja sümpaatne – teisisõnu, talle ainuomane soul-muusika.

Muusika on saatnud teda lapsepõlvest peale – Jarrodi isa juhtis nende California ka salvestusstuudiot, ning esimene huvi trummide vastu oli tal juba kahe-aastasena –vanemad leidsid ta kodus üles alati ümisemise või trummihelide järgi. Edasi viis tee muusikaõpingute ja osaluseni kammerkoorides ja jazziansamblites, ning paljude suurte staaride soojendamine andis vajaliku muusikalise pagasi, et nüüd ise maailmalavasid vallutama asuda. Jarrod Lawsoni samanimeline debüütalbum on jõudnud Amazoni Suurbritannia soulizanri edetabelis esimeseks ning maineka SoulTracks portaali kriitikud valisid Jarrodi albumi 2014. aasta parimaks albumiks.

Koosseis:

Jarrod Lawson – vokaal, klahvpillid

Chancellor Hayden – kitarr

Christopher Friesen – basskitarr

Joshua Corry – trummid

Tahirah Memory – taustavokaal

Molly Foote – taustavokaal

http://www.jarrodlawsonmusic.com/