fbpx

Jazzijutud / jazz talks on kohtumispaik siin viibivate maailma erinevate jazzifestivalide eestvedajate ja jazzimaailma tippvälisajakirjanike ning meie oma muusikute, ajakirjanike, kultuurikorraldajate ja melomaanidele vahel. Mõnusal laupäevahommikul võtame fookusesse meile ja meie külalistele hetkel olulised teemad. Sel aastal on selleks keskkonnasõbralik festivalikorraldus, jazziplaatide tulevik ning meediamaailma muutus. Paneelid on kõigile tasuta ja toimuvad inglise keeles.

 

18. aprill kell 11-14.30 STL Saal Vabal Laval (Telliskivi 60a, C1)

 

JAZZIJUTUD / JAZZ TALKS: 

 

11.00-12.00 Kas tänases infoühiskonnas tuleb festivali ja artiste müüa teisti kui varem? Aga kuidas tagada siiski sügavus? / Do we need to sell festivals and artists differently in the modern world? How can it still maintain its integrity? 

Osalejad: Anna Filipieva (Venemaa), Meira Pappi (Soome) ja Tõnu Karjatse, modereerib Siim Männik.

Keel: inglise keel 

 

12.15-13.15 Jazziplaadid – kas neil on tulevikku? / Jazz labels – are they alive?

Osalejad: Matti Nives (Soome), Lynette Irwin (Austraalia) ning tbc, modereerib Virgo Sillamaa (Music Estonia)

Keel: inglise keel 

 

13.30-14.30 Keskonnasõbralik festivalikorraldus – tulu või kulu? / Environment-friendly festival management – cost vs benefit?

Osalejad: Matti Nives (Soome), Lynette Irwin (Austraalia) ja tbc

Keel: inglise keel 

 

Kõnelejad: 

Matti Nives (Soome, WeJazz) on soome DJ, produtsent, promootor ja raadioajakirjanik. Ta on töötanud produtsendina Soome Jazziliidus, Flow Festivali kommunikatsioonispetsialisti ning programmikomitee liikmena ning ka ürituste organiseerija ja DJ-na WeJazz klubis. Matti Nives on WeJazzi tegevdirektor ja Raadio Helsingi jazziprogrammi saatejuht. Aastal 2011 pälvis Nives Soome riigiraadio Varjo-Yrjö auhinna soome jazzikultuuri edendamise eest. 

 

Anna Filipieva (Venemaa) on Venemaa ainsa jazziajakirja Jazz.Ru toimetaja. Ta on teinud koostööd erinevate Venemaa ja ka välismaiste väljaannetega (Jazz Forum). Filipieva oli aastatel 2006-2008 Moskva Riikliku Ülikooli muusikaajakirjanduse lektor ning on olnud külalislektor Krasnojarski Siberi föderaalses ülikoolis. Ta on kaheosalise kogumiku “Russian Jazz” kaasautor ning osales kogumiku “The Jazz Greats” kirjutamises. 2012. aastal andis Anna Filipieva loengu Jazzkaare veebireporteritele koos Kirill Moshkoviga. 

 

Lynette Irwin (Austraalia) on olnud laialdaselt seotud Austraalia jazzmuusikamaastikuga üle 25 aasta. Ta on Melbourne Women’s International Jazz Music Festivali kunstiline juht ning Jazz Queenslandi esimees. Irwin on 4MBS Classic FM Community Radio jazzmuusika toimetaja ning on Absolute Events and plaadifirma Pinnacles Music tegevjuht ja produtsent 

 

Meira Pappi (Soome) töötab Flow Festivali rahvusvahelise turundamise ja meediasuhtluse koordineerimise alal. Ta on töötanud Soome Muusika Infokeskuses, asutustes Music Export Finland ja Music Finland, samuti on Pappi Norra muusikafestivali ja -seminari by:Larm korraldusmeeskonnas.

 

Tõnu Karjatse on kultuuriajakirjanik Eesti Rahvusringhäälingus, kultuurilehes Sirp ning ka muudes väljaannetes. Ta on Vikerraadio Kultuuriuudiste toimetaja, teinud Klassikaraadios saateid “Fantaasia” ja “Areaal”. Karjatse on hinnatud filmikriitik ning kirjutanud filmikommentaare erinevatesse kultuuriväljaannetesse. 

 

 

ENG:

 

Matti Nives (Finland, WeJazz) is a Finnish DJ, producer, promoter and a radio journalist. He has worked as a producer in Finnish Jazz Federation, communication specialt and member of the programme committee in Flow Festival and as an event organiser and DJ in WeJazz Club. He is the CEO of WeJazz and the jazz broadcaster for Radio Helsinki. In 2011 Nives received Varjo-Yrjö award from the Finnish National Radio for promoting Finnish jazz culture. . 

 

Anna Filipieva (Russia) is Russia’s only jazz magazine’s Jazz.Ru editor. She has collaborated with different Russian and international publications (Polish Jazz Forum). Filipieva was 2006-2008 lecturer for Music Journalism in the Moscow State University and a guest lecturer in Krasnoyarsk Federal University in Siberia. She is the co-author of two-volume collection “Russian jazz” and contributed to the book “The Jazz Greats”. 2012 she gave a lecture for Jazzkaar’s volunteers about writing reviews together with Cyril Moshkow.

 

Lynette Irwin (Australia) has been extensively involved with the Australian jazz music field for over 25 years. She is the artistic director of Melbourne Women’s International Jazz Festival and the chairman of Jazz Queensland. Irwin is the jazz bradcaster of 4MBS Classic FM Community Radio and the Managing Director and Producer at Absolute Events and record label Pinnacles Music.

 

Meira Pappi (Finland) has worked at Flow Festival in international markering and media coordination. She has also worked in the Finnish Music Information Centre, Music Export Finland and in Music Finland. She is also in the board of the Norwegian music festival and seminar by:Larm. 

 

Tõnu Karjatse is a culture journalist in the Estonian Public Broadcasting, in culture newspaper Sirp and in other publications. He is an editor in Vikerraadio’s Culture News and in Klassikaraadio’s broadcasts “Areaal” and “Fantaasia”. Karjatse is a valued film critic and written commentaries about films to different culture publications..