fbpx

Kaspar Uljas alustas klaveriõpingutega 8-aastaselt ning jätkas juba akordionil Tallinna Muusikakoolis, Georg Otsa nimelises Muusikakoolis ning Eesti Muusikaakadeemia jazziosakonnas, lisaks on ta tudeerinud vahetusõpilasena Soomes ja Hispaanias.

Ta on osalenud John Pattitucci, Pat Metheny, Dave Hollandi ja paljude teiste muusikute meistriklassides. 2010. aastal pani ta aluse ansamblile Abraham’s Cafe, ning sellest ajast peale on kollektiiv andnud enam kui 100 kontserti erinevatel festivalidel ja jazziklubides üle Eesti (Viljandi Folk, Jazzkaar, Tallinn Music Week jt), Positivuse festivalil Lätis, ning tuuritanud Belgias, Prantsusmaal, Luksemburgis ja mujal. 2013. aastal ilmus Abraham’s Cafe debüütplaat “Journey to Haran”, peagi on ilmumas nende teine kauamängiv “Berber Cinema”, kus muuhulgas leidub ka filmimuusikat peagi linastuvast filmist “Grand Pas” (Toomas Järvet, Exitflm). Kaspar on koos musitseerinud paljude Eesti jazz- ja popmuusikutega, sh ansamblites Allan Vainola & Unenäopüüdjad, Kriminaalne Elevant, Sadamasild. Ta on kirjutanud muusikat ka teatrile – “Fööniks” 2010 Theatrumis ning “Roosa maja” 2013 Eesti Draamateatris. Hetkel on ta akordioni- ja jazzklaveriõpetaja Saku Muusikakoolis. Uno Naissoo nimelisel heliloomingukonkursil on Kaspar Uljas jõudnud kahel korral finaali – 1. koha pälvis tema pala “Los Pescadores” (2012) ning 3. koha lugu “Dim Dim” (2011).

 

Jaak Lutsoja  kuulub Eesti akordionistide eliiti, mängides muusikat popist-jazzist klassikalise ja kaasaegse klassikani, ikka stiilselt, virtuoosselt ja detailipeenelt. Lutsoja esineb nii solistina kui ka mitmes koosseisus duost orkestrini. Ta on musitseerinud koos muusikutega nagu Oleg Pissarenko, Erkki Otsman, Siiri Sisask, Silvi Vrait, Tõnis Mägi, Hedvig Hanson jpt. Alates 2007. aastast toimib tihe koostöö Norras elava eesti soprani Kersti Ala-Murriga.

2010. aasta detsembris valmis tal sooloplaat “Contrarian Grooving” omaloomingulise muusikaga, mis valiti 2011. aasta septembris Euroopa jazzraadio nädala plaadiks. 2012. a veebruaris esietendus Vanemuises tantsuetendus Carrmen – helilooja Ardo Ran Varres, koreograaf ja lavastaja Ruslan Stepanov, kus laval orkestri asemel akordionist Jaak Lutsoja.

 

Sel korral ühendavad kaks akordionisti jõud ning esitavad seadeid originaalloomingust, Argentina tangodest ja jazzmuusikast prantsusepärases võtmes. 

 

Täname: Eesti Autorite Ühing