fbpx

25. juubelit tähistav Kaunas Jazz esitleb Jazzkaarel uut ja põnevat jazziprojekti “Evolution”, mille peategelane on trummar ja helilooja Ažuolas Paulauskas. Parimate Leedu muusikute kõrval teeb sekstetis kaasa ka Eesti noor bassitalent Heikko Remmel. Muusikas kohtuvad jazz, funk, Ladina-Ameerika rütmid ning klassika.

Muusikute pere lapsena alustas Ąžuolas Paulauskas trummimängu õppimist 4-aastaselt Leedu legendtrummari Arvydas Jofe käe all. Aasta hiljem mängis ta juba bigbändis ning kuuesena astus esimest korda üles Kaunas Jazz Festivalil koos Kaunas Big Bandiga. Seejärel tegi ta koostööd mitmete kohalike tuntud artistidega, pälvides rohkesti tunnustust kui Leedu noorim professionaalne trummar.

Täna on tema esimesest festivalikogemusest möödas 21 aastat, oma loometeel ei piirdu ta jazzmuusikaga, vaid on aktiivne ka klassikalise muusika valdkonnas ja popmuusikas, mitmeid kordi on esinenud soloistina koos sümfooniaorkestriga ning musitseerinud koos mitmete jazzi suurkujudega nagu Bob Mintzer, Jukka Linkola, Nabil Khemir jt. Ąžuolas Paulauskast on pärjatud auhindadega mitmetel rahvusvahelistel võistlustel ja kodumaal on ta armastatumaid jazzmuusikuid.

Maineka trummari uus project kannab nime “Evolutsioon” ning siin teeb lisaks sooloartisti ja ansambliliidri rollidele debüüdi ka heliloojana. Kokku segatakse kõik varem kogutud kogemused ning erinevad žanrid.

Selle värvirikka projekti elluviimisel löövad kaasa tuntud ja talendikad muusikud, sealhulgas Leedu parimaid trompetiste Valerijus Ramoška, veteran-kitarrist Gintaras Šulinskas, pianist Raimondas Dauginas ja staarsaksofonist ning Kaunas Big Bandi dirigent Liutauras Janušaitis. Külalisartistina liitub nendega Eesti noor bassist Heikko Remmel.

Ąžuolase isikupärase stiili kujunemisel on olulist rolli mänginud Ameerika minimalismi suurkujud Steve Reich ja Philip Glass, samuti klassikaline muusika, jazz, funk ja ladina rütmid. “Kontsert pakub pinget neile, keda köidab rütmikas modernjazz”, märgib Ąžuolas Paulauskas.

Koosseis:

Ąžuolas Paulauskas – trummid

Valerijus Ramoška – trompet

Liutauras Janušaitis – saksofon

Raimondas Dauginas – klaver, klahvpillid

Paulius Volkovas – kitarr

Heikko Remmel – bass

See kontsert on osa festivalidevahelisest koostööst, mille raames esitletakse partnerfestivalidel oma riigi säravamaid ja aktuaalsemaid jazzmuusikuid, tuues seeläbi tähelepanu külalisriigi mainekale jazzifestivalile ja muusikale. Kaunas Jazz Festivalil esitleb Jazzkaar sel aastal ansamblit Abraham’s Café.