fbpx

Fotodeta ei kujuta ette ühtegi jazziklubi, naljalt ei leia ka jazzifestivali, kus poleks eksponeeritud kas fotonäitust. See lisab festivalile olulise mõõtme, toob lähemale muusikud ja muusika. Kaupo Kikkas, Eesti üks parimaid fotograafe, on vägagi jazzikas fotograaf. Temas ja tema fotodes on emotsiooni, fantaasiat, kirge ning jazzisõbrana tunneb ja tunnetab ta ka portreteeritavate jazzmuusikute hingeelu. Fotod on Kaupo Kikkase paari viimase aasta looming.  

Fotodeta ei kujuta ette ühtegi jazziklubi, naljalt ei leia ka jazzifestivali, kus poleks fotonäitust eksponeeritud. See lisab festivalile olulise mõõtme, toob lähemale muusikud ja muusika. Kaupo Kikkase, Eesti ühe parima fotograafi töödes ja temas endaski on emotsiooni, fantaasiat, kirge. Jazzisõbrana tunneb ja tunnetab ta ka portreteeritavate jazzmuusikute hingeelu. Fotod on Kaupo Kikkase paari viimase aasta looming.

 

1. Vaiko Eplik – Kristjan Randalu duo esines 2014. aasta Jazzkaarel täismajale luues väga erilise muusikalise atmosfääri, mis astus üle piiride ja barjääride, kuid kõnetas kõiki. 

 

2. Valter Ojakäär 

Uhke, et Eesti jazzi isa papa Valter on kui elav entsüklopeedia. Ta on jäädvustanud Eesti jazzi ajaloo tulevastele põlvedele, lisanud oma jazziloominguga eredaid värve Eesti jazzi. Nüüdki 92- aastaselt on ta tööpõld endiselt lai. 

 

3.  Maria Faust    

Nii ägedat naisheliloojat jazzis kohtab harva. Maria paneb mehed oma pilli järgi mängima ja ta looming on alati eriliselt sügav ja liigutav. 

 

4. Andre Maaker  

Vaga vesi, sügav põhi. Märkamatult on Andrest kujunenud omanäoline kitarrist ja väga hea kõrvaga režissöör-produtsent. 

 

5. Raivo Tafenau ja Siim Aimla  

Need kaks saksofonisti on Eesti tegusamate-mitmekülgsemate muusikute seas. Raivo huumor ja soe olek on temast teinud kuulajate lemmiku, Siim lisab vahedaid irooniakilde. 

 

6. Holger Marjamaa  

Muusikuks sündinud. Spontaanne ja kirglik, tunneb rõõmu igast hetkest koos muusikaga. Iga päevaga  jõuab ta lähemale oma unistustele.  

 

7. Joel-Rasmus Remmel 

Eriline pianist, kelle mängus võluvad stiilipuhtus, ilu, maalilisus ja sügavus. 

  

8. Kadri Voorand 

Loodusnähtus jazzis. Loomulik ja jõuline, ammendamatu fantaasiaga looja-laulja, kes näeb maailma väga erilisest vaatenurgast. 

  

9. Reigo Ahven 

Päikseline ja löögijõuline trummar nii laval kui ka elus. Inimene, kes tekitab enda ümber positiivset energiat. 

 

10. Peedu Kass  

Muusik, kes hindab tarkust ja võtab vastu üha uusi väljakutseid. Ükski stiil ei ole talle võõras.