fbpx

NB! Köögi täpne asukoht on kirjas piletil.

 

Soome trummar ja löökpillimängija Tatu Rönkkö on viimased kaks aastat uurinud ja avastanud erinevate köökide helisid üle maailma. Ta mängib koduköökides improviseeritud kontserte, kasutades ainult köögis leiduvaid esemeid. Omal moel on see väljakutse ka publikule – sa viibid kellegi köögis koos inimestega, keda sa ei tunne ja kõik, mis juhtuma hakkab, on suur üllatus. Improkontserdiks ettevalmistusi ei tehta, instrumente kaasa ei võeta ning muusik ise saabub kööki samaaegselt publikuga.

Kõik mis köidabTatu tähelepanu – saab osaks etendusest ja muutub muusikaks, pannes kuulajad unustama, kus nad parajasti viibivad. “Kui ma sulgesin oma silmad, tundus mulle, et asun keset Hiina ooperit,” on üks vanem kuulaja muljetanud peale Helsingis toimunud kontserti. “Ma olen alati tundnud, et tavapärases kontsertsaalis on publiku ja artisti vahel distants, peaaegu nagu läbipaistev turvaala. Tahtsin sellest piirist vabaneda ja tuua meid üksteisele lähemale. See on veidi piinlik, kui samas väga inspireeriv! Ennast sel viisil avada ja oma emotsioone publikuga jagada väljaspool isiklikku turvatsooni – see on hetk kui muusika maagia mõjule pääseb,” ütleb Rönkkö. “Siin põhineb kõik hetke usaldusel ja spontaansel tunnetusel. Ja selle tulemus sünnib midagi ilusat,” põhjendab Tatu Rönkkö. 

Tatu Rönkko on olnud Soome eksperimentaalmuusika sfääris tegev viimased 10 aastat, muuhulgas on ta esinenud Jazzkaarelgi ansamblis Elifantree. 2012. aastal kolis ta Berliini ja liitus Taani bändiga Efterklang nende pikaks “Pyramida” tuuriks. Värskeim koostöö hõlmab artiste ja kooslusi nagu Nils Frahm (Saksamaa), Islaja (Soome) ja Liima (uus band koos Efterklangi liikmetega). 

Köögikontserdid toimuvad koostöös festivaliga WeJazz.

 

Täname: Soome Suursaatkond

 

Tatu Rönkkö – köögiriistad ja -masinad