fbpx

“Blood Music” on duett tantsija Külli Roosna ja helikunstniku Kenneth Flak vahel, et täita lava omavahel seotud liikumise ja heliga. Protsessi käigus on tegeldud küsimusega: kuidas võimendada ja laiendada keha liikumise mõjusid nii, et keha muutuks muusikainstrumendiks, mis heli loob ja esitab.

 

Etenduses tegeletakse kunstnikele inspiratsiooni pakkuva Albert Camus’ Sisyphose müüdi käsitlusega. Camus ütleb, et see absurdne mees, Sisyphos, on teadlik oma tegevuse kasutusest ja täielikust mõttetusest, aga ta läheb ikka edasi, andmata järele kiusatusele leida lohutust mõnest absoluutsest tõest. Ta teab, et lõplik tõde on kättesaamatu ja nii loob ta oma enda tõed, võttes selleks vajaliku vabaduse tema ees laiuvast tühjusest.

 

Külli Roosna ja Kenneth Flak on koostööd teinud alates 2008. aastast. Nii nende enda lavastuste puhul, kui teiste koreograafide töödes osaledes, on nad huvitunud lugudest ja tehnoloogiatest, mis kasvavad välja keha liikumisest ja selle asetumisest mingisse keskkonda. Oma töödes on nad uurinud laia teemade ringi, alates antiiksest Norra mütoloogiast (“Jumalate juures”) ja lõpetades internetikultuuri (“The Chinese Room”, “Swarm Lake”) ning totalitaarsete režiimidega (“The Wolf Project”). Nende tööde keskmes on tantsiva keha võimalused ja piirangud, mis on pidevas dialoogis digitaalse tehnoloogia ja erinevate diskursustega.

 

Tantsuetendus toimub koostöös Sõltumatu Tantsu Ühendusega. 

 

Koosseis:

Külli Roosna – tants