fbpx

Jazzkaare tasuta päeva üks ilusamaid traditsioone on varahommikune linnulauluekskursioon, mis sel korral toimub Paljassaare linnualal.  Et varahommikune muusika- ja loodushuviline matkaja tunneks linnulauluekskursioonil ka palade esitajaid ära, on linnuraamatu ja maakaardi asemel Jazzkaare ajal abiks Viru Folgi peakorraldaja ja ornitoloog Peep Veedla. Lisaks esitajate identifitseerimisele kuuleb temalt ka head nõu, kuidas üht või teist laulu paremini meelde jätta, millised linnud on musikaalsemad, miks nad üldse laulavad ja palju muud huvitavat.

Põhja-Tallinn on pealinna kõige merelisem linnaosa, kus on 20 kilomeetrit merepiiri. Paljassaare poolsaare põhja- ja lääneosas paiknev Paljassaare hoiuala on üle-Euroopalise tähtsusega linnuala, kus on registreeritud 231 liiki linde. Ala linnurikkuse tagavad heade puhke- ja toitumisvõimalustega mitmekesine maastik (roostik, niidud, põõsastikud, madal meri), asumine lindude rändeteel ning aastakümneid kestnud vähene inimsurve.

Hommikune linnulauluekskursioon kestab orienteeruvalt 1,5h. Soovitame riietuda soojalt ja mugavalt ning kaasa võtta binokkel! 

Programm jätkub kell 10.00 Telliskivi Loomelinnakus hommikujooga ning mitmete mõnusate kontsertidega läbi päeva.Paljassaarde on võimalik sõita ka linnaliinibussiga nr 59 marsruudil Balti jaam-Paljassaare. 

Linnaliinibussi lõpp-peatusest matka alguspunkti on ca 1,5km. 

 

Matka alguspunkt on Paljassaare hoiuala parkla (Pikakari ranna 1. parkla). 

 

Täname: Eesti Autorite Ühing