fbpx

“Erakordne hang-trummi ja löökpillimängija” Björk

“Virtuoos” The Times

“Meisterlik ja tundeline muusik” The Telegraph

 

Erakordsel hangi ja löökpillimängija Manu Delago uuelt albumilt “Silver Kobalt” leiab viiteid popist avangardini. Plaadi ilmumisega on kaasnenud mahukas Euroopa-turnee oma ansambliga, kuid ta jagab end ka selliste maailmakuulsate koosseisudega nagu Björk, The Cinematic Orchestra ja Anoushka Shankar.

 

Hang on metallist trumm, mis leiutati 2000. aastal Šveitsis. Tavapäraselt mängitakse seda süles sõrmede ja peopesadega ning võrreldes teiste trummidega on selle toon soe ja pehme. Vaid 30-aastasena on Manu Delago maailma tunnustatuimaid hang-trummi mängijaid –  võrdselt virtuoosne nii löökpilli- ja trummimängus kui ka meisterlik helilooja ja produtsent.  Austria päritolu ja Londonis tegutseva Delago värske albumi “Silver Kobalt”, mis on välja antud maineka plaadifirma Tru Thoughts alt, helipilt on kogum ideedest ja kogemustest, mida ta on ammutanud nii kooliaegsetest rockbändidest, põhjalikust klassikalise muusika koolitusest kui koostöödest muuhulgas Björki ja Londoni Sümfooniaorkestriga. Alati uuele avatud Manu Delago stiil on rikkalikult meloodiline, kuid samas ka teravmeelne ja leidlik. 

 

Esimese trummikomplekti sai Manu Delago 2-aastaselt ning lapsena õppis ka klaveri- ja akordionimängu, noorukieaks oli ta juba professionaalne artist. Aastal 2003 alustas ta hang-trummi mänguga ning seeläbi avastas eneses ka kire heliloomingu vastu. Tema olulisteks mõjutajateks on olnud nii The Prodigy, Bon Iver, Michael Jackson kui ka Stravinski, nii Beyonce kui ka Rage Against The Machine, ning seeläbi on tema enda loomingut raske piiridesse suruda. Ta esinenud kuuel kontinendil ning üles astunud paljudel maailma olulisematel festivalidel. 

 

Manu Delago esineb Eestis esmakordselt. Kontserti toetab Austria Suursaatkond.

 

Koosseis: 

Manu Delago – hang, elektroonika

Isa Kurz – vokaal, klaver, viiul

Christof Dienz – fagott, süntesaator

Chris Norz – löökpillid