fbpx

Mathias Eick on Norra uue jazzipõlvkonna eredamaid esindajaid. Noore trompetimängijana peeti teda üheks andekamaks ja paljulubavamaks talendiks ja nüüd 35 aastasena on ta oma olulisust kuhjaga tõestanud. Lisaks trompetile mängib Eick bassi, vibrafoni, klaverit, kitarri ja nagu ta ise ütleb „kõike, mida vaja”. Tema karged meloodiad ja põhjamaine lüüriline helikeel on vürtsitatud kaasaegsete biitidega.

 

Mathias Eick on esinenud koos jazzmuusika superstaaridega nagu Chick Corea, Pat Metheny ja Manu Katché. Teda tuntakse ka Jaga Jazzist ja laulja-laulukirjutajana Thomas Dybdahli bändidest. Esmakordselt nägi Eesti publik teda bändiga Jaga Jazzist 2005. aastal Lillepaviljonis, seejärel Mike Sterniga Vene Draamateatris 2007. aastal ja nüüd tuleb ta Jazzkaarele esmakordselt oma bändiga. 

 

2007. aastal võitis Eick Rahvusvahelise Jazzi Festivalide Organisatsiooni Jazzi Talendi tiitli. Seejärel pälvis ta 2009. aastal Statoili stipendiumi, mis on üks Norra suuremaid. Tänaseks jätkab Eick Nordic sound-traditsiooni, mille teerajajad on Norra jazzilegendid Jan Garbarek, Terje Rypdal jt.  

 

Aastal 2008 ilmus trompetisti esimene sooloplaat „The Door” maineka plaadifirma ECM Records alt, mis pälvis suurt tähelepanu nii kriitikutelt kui ka kuulajailt. 2011. aastal järgnes teine kauamängiv „Skala”. Erinevalt esimesest plaadist esineb „Skalal” vähem otsimist ja katsetamist. Eick annab selgelt märku, et ta on leidnud oma helikeele ja vahendid selle saavutamiseks. Tulemuseks on kergesti kuulatav plaat ka neile, kes pole varem jazziga kokku puutunud. Ühe eripärana kasutab trompetist ansamblis korraga kahte trummarit, mis. lisab muusikale sügavust ning intensiivsust. Just neid kahte viimast on „Skala” albumil enam kui küll, nii nagu ka õhku, avarust ja lõputut lüürilisust. 2015 veebruaris ilmub taas ECM Recordsi alt Mathias Eicki kolmas kauamängiv „Midwest”.

 

Koosseis: 

Mathias Eick – trompet 

Andreas Ulvo – klaver 

Audun Erlien – basskitarr 

Torstein Lofthus – trummid 

Andreas Bye – trummid 

 

Veebileht – http://www.mathiaseick.no 

Video – https://www.youtube.com/watch?v=Q1y4J9-CYiI