fbpx

Mini – Improorkester 

”Uue Ajastu Algus”

Häikijad koostöös improrõõmsate muusikutega panevad Jazzkaare Linnaruumi programmi tarvis kokku äkkorkestri. Koos Soome trummariga saab olema midagi ootamatut! 

 

Laura Remmel

Ivi Rausi 

Aita Vaher

Britt Kalbus

Dana Indane

Carine Jessica Kostla

Roomet Jakapi 

Jaak Sikk 

Priit Lehto 

jpt

 

Soome trummar ja löökpillimängija Tatu Rönkkö on viimased kaks aastat uurinud ja avastanud erinevate köökide helisid üle maailma. Kõik mis köidab Tatu tähelepanu – saab osaks etendusest ja muutub muusikaks, pannes kuulajad unustama, kus nad parajasti viibivad. “Ma olen alati tundnud, et tavapärases kontsertsaalis on publiku ja artisti vahel distants, peaaegu nagu läbipaistev turvaala. Tahtsin sellest piirist vabaneda ja tuua meid üksteisele lähemale. See on veidi piinlik, kui samas väga inspireeriv! Ennast sel viisil avada ja oma emotsioone publikuga jagada väljaspool isiklikku turvatsooni – see on hetk kui muusika maagia mõjule pääseb,” ütleb Rönkkö. “Siin põhineb kõik hetke usaldusel ja spontaansel tunnetusel. Ja selle tulemus sünnib midagi ilusat,” põhjendab Tatu Rönkkö. 

Tatu Rönkko on olnud Soome eksperimentaalmuusika sfääris tegev viimased 10 aastat, muuhulgas on ta esinenud Jazzkaarelgi ansamblis Elifantree. 2012. aastal kolis ta Berliini ja liitus Taani bändiga Efterklang nende pikaks “Pyramida” tuuriks. Värskeim koostöö hõlmab artiste ja kooslusi nagu Nils Frahm (Saksamaa), Islaja (Soome) ja Liima (uus band koos Efterklangi liikmetega).