fbpx

Oleg Pissarenko ja tema bänd esitlevad uut kauaoodatud plaati „POINT“, mis on kollektiivi siserännakute triloogia viimane osa. See on jätk – aga võibolla ka vastus – eelmisel albumil esitatud küsimusele: Kes Sa Oled?

 

„Point“ on Oleg Pissarenko Band’i viies ja ühtlasi kitarristi loomingu kaheksas salvestis. Oleg Pissarenko Band on saavutanud unikaalse kõla tänu ansambli liikmete kümneaastasele viljakale koostööle, bändi liidri karismaatilisele natuurile, muusika ja filosoofia sulandamisele ja iga muusiku erilisele panusele ühisesse kõlapilti.

 

„Prii Laps Ilm“ (2009), „Kes Sa Oled“ (2012) ja „Point“ (2015) on kolmest albumist koosnev tsükkel, mis pakub kuulajale omalaadselt sisekaemuslikku ja endassehaaravat visiooni, kutsudes sügavuti tunnetama inimeseks olemist. Säravakõlaline, mõtestatud ja dünaamiline muusika mõjub kui kohtumine millegi suure ja tundmatuga, millel pole rusuv, vaid on vabastav mõju. Bändi muusikat on iseloomustatud sõnadega „esteetiline mini-universum, millest sünnib maagia”, „aegamisi õidepuhkev rõõm”, „light-nirvana”, „läbipaistev jazz” ja „midagi enamat kui muusika”.

 

2013. aastal Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiaga ja Eesti Rahvusringhäälingu aasta muusiku tiitliga pärjatud Pissarenko on tuntud kui jazzminimalismi ja filosoofilise post-rock’i looja. Ka uue helikandja muusika on 70-ndate instrumentaalroki, minimalistlike, post-punki ja meditatiivsete elementide sulam. Vältides liigseid žeste ja tühikõlasid, jõuab selle iga heli otse kuulaja südamesse. Ansambel on oma muusikailma jaganud publikuga Eestis, Lätis, Leedus, Venemaal, Ukrainas, Soomes ja Inglismaal.

 

„Ütlen ausalt, et sellist energiavahetust bändi ja publiku vahel kogeb harva.” – Mart Niineste

 

„Pissarenko paneb oma muusikas kokku Led Zeppelini, jazzi ja Arvo Pärdi.” – Anti Kuus

 

„Oleg Pissarenko on heas mõttes isepäine – ta ei püüagi kellegi kiiluvees sõita, vaid ajab oma asja. Ja teeb ta seda hingerahuga, mida teistel ei ole.” – Tiit Kalluste

 

„Tahan minna uue plaadi muusikaga veel kaugemale igasugustest dogmadest ja stereotüüpidest, mööda eelarvamustest ja stiilinõuetest – tahan jõuda lähemale muusika ja olemise tuumale – POINT’ile!”- Oleg Pissarenko

 

Koosseis:

Oleg Pissarenko – kitarr

Raun Juurikas – klahvpillid

Mihkel Mälgand – bass & kontrabass

Ahto Abner – löökriistad