fbpx

Raul Sööt Deeper Sound on hetkel üks kõige täidlasema ja võimsama soundiga live-bände Eestis. Ansambli esituses põimuvad harmooniline mitmekihilisus ja ansambli liikmete isikupärased improvisatsioonid multidimensionaalseks helidesfääriks. Saksofonist Raul Söödi originaalloomingu mitmetahulisus jätab koosseisule palju ruumi mängulisuseks, mistõttu ei ole ükski ansambli esinemine kunagi võrreldav eelmistega. 

 

Üheksaliikmeline kollektiiv Deeper Sound sai alguse 1998. aastal, mil koosseisu kuulusid ka Rootsi ja Soome muusikud. Samal aastal esineti ka Jazzkaarel ning salvestati heliplaat,  mis kandiski bändi nime „Deeper Sound“. „Deeper Sound on uskumus heli mitmemõõtmelisusest,” väitis tookord Raul Sööt. Praeguseks on Söödi sügavad helid saanud veelgi juurde avarust, jõudu ja mõõdet. 

 

Ansambli tegevuses võib täheldada aktiivsemaid perioode, kus on kuulajate ette toodud uut materjali ja uuenenud on ka koosseis. Viimastel aastatel on  Raul Sööt Deeper Soundi muusika taas aktuaalne ja tekkinud on ka oma fännklubi. 2013. aastal osales ansambel Tallinn Music Weekil ja 2014. aastal anti kokku 20 kontserti. Ansamblis Raul Sööt Deeper Sound mängivad esmaklassilised eesti muusikud, kes omanimeliste kollektiivide kõrval on oodatud ansamblipartnerid paljudes erinevates koosseisudes. 

 

Raul Sööt (1969) on olnud jazzmuusikuna ja ansamblijuhina tegev alates 1989. aastast. 90ndatel õppis ta Rootsis ja Taanis, 2001-2003 USAs. Heliloojana on Raul Sööt kirjutanud muusikat erinevatele koosseisudele kammeransamblitest bigbändide ja sümfooniaorkestrini. Tema loomingut mängis 2011. aastal oma turneel European Jazz Orchestra. Raul Söödi muusikat ja seadeid on mänginud ja salvestanud ka Estonia Dream Big Band ja mitmed väiksemad koosseisud. Mida Raul ka ei looks või ei mängiks, alati on ta pühendumus täielik. Ehkki tema ansamblikoosseisud on varem tihti olnud rahvusvahelised, koosneb tänavu albumi välja andnud nonett eranditult eesti muusikutest.

 

 Koosseis: 

 Raul Sööt – saksofon

 Keio Vutt – saksofon

 Meelis Vind – bassklarnet

 Allan Järve – trompet 

 Eduard Akulin – tromboon

 Paul Daniel  – kitarr

 Holger Marjamaa – klaver

 Peedu Kass – kontrabass

 Kaspar Kalluste – trummid