fbpx

Raul Vaigla mahlakas basskitarr on tuntud paljudest rock-, pop- ja jazzikoosseisudest nagu Ultima Thule, Radar, V.S.P Projekt, Dagö jne. Jõulujazzil esineb muusik Soome karismaatilise trompetisti Tero Saarti ja laulja Marie Vaiglaga. 

 

Esmakordselt esines Raul Vaigla oma ansambliga, kuhu kuulusid Eesti bassiässad, 2002. aastal Jazzkaarel. Sestpeale on ta pidevalt täiendanud ja uuendanud oma bassiässade repertuaari ja koosseisu.   Sel kevadel tõi lavale omanimelise kvarteti, esitledes sellega värsket heliplaati “Heights”. Meeleolukad kontserdid kevadisel Jazzkaarel said suure publikumenu osaliseks.

 

Tero Saarti on nõutud trompetimängija nii Soomes kui ka väljaspool. Ta mängib UMO jazzorkestris, Groove Connectionis kui ka mitmetes teistes ansamblites. Vaiglaga seob teda pikaajaline koostöö, mängitakse muusikat ECM võtmes vaikusehelidest kuni jimihendrix’liku jõulise rockini. 

 

Marie Vaiglat tuntakse ansambli Frankie Animal solistina. Koostöö isaga algas tunamullu, mil osaleti lauluga „Maybe“ konkursil Eesti Laul 2013. Marie osales ka Raul Vaigla kevadel ilmunud sooloplaadil. 

 

Koosseis: 

Raul Vaigla – basskitarr 

Marie Vaigla – vokaal 

Tero Saarti – trompet