fbpx

“Siis on päevad valgemad valgest”

Robert Jürjendal on peenetundeline helilooja ja kitarrist, kelle minimalistliku muusika vaimsed hoovused vaimustavad nii publikut kui muusikuid. Ta tajub suurepäraselt iga kontserdipaiga erilist atmosfääri ja oma ansamblipartnereid. Muusiku seekordne kava koondab loomingut tema erinevatelt sooloalbumitelt ja dokumetaalfilmidest, kuhu ta muusika loonud. Jõulujazzi kontserdiks liitub Robert Jürjendaliga löökpillimängija Madis Metsamart.

 

Robert Jürjendal on musitseerinud koos paljude Eesti ja välismaa artistidega nagu Weekend Guitar Trio, UMA, Arvo Urb, Riho Sibul, Markus Reuter, Tim Bowness, Jan Bang jpt. Oma viimaste aastate sooloprojekte on ta esitanud koos poetess Doris Kareva, harfist Liis Viira ning tšellist Anti Jürjendaliga. Jürjendal on esinenud festivalidel ja kontsertidel mitmel pool Euroopas, Ameerikas ja Venemaal. Lisaks kitarrile on Jürjendal komponeerinud muusikat koorile, keelpillikvartetile jt. kammerkoosseisudele. Ta on loonud muusikat teatrilavastustele ning dokumentaalfilmidele „Inimese mõõt” (M. Kõrver), „Maastiku mustrid” (R. Västrik), „Lawnswood Gardens” (P. Kuczynski) jt. Kitarristi mängu võib kuulda ligi 50 heliplaadil, millest kolm viimast  on ilmunud ta oma nime all. 

 

Madis Metsamart on ERSO kontsertmeister, tuntud löökpillisolist ning hinnatud ansamblipartner kammeransamblites. Lisaks ERSOle esineb ta “NYYD Ensemble”i ja  löökpilliansambli “PaukenfEst” koosseisus, Tallinna Kammerorkesteris, Põhjamaade Sümfooniaorkesteris ja mujal. Madis Metsamart on mänginud ja plaadistanud ka duoga Villu Veski – Tiit Kalluste, Tõnis Mägi ansambliga jt.

 

Jõulujazzi kontserdil esitab duo muusikat Jürjendali albumitelt “Rõõmu allikas”, “Valguse palsam”  ja “Rännak rõõmu allikale”, samuti kuuleb kontserdil Jürjendali muusikat   dokumentaalfilmidele “Inimese mõõt” ning “Hoidmise vägi”. Kontserdil on kaastegev löökpillimängija Madis Metsamart, kellega koos on osaletud Tõnis Mägi projektis Tarkus, samuti mängis Metsamart külalismuusikuna plaadil Rõõmu allikas. 

 

Koosseis: 

Robert Jürjendal – kitarrid, kitarr-orel, live-elektroonika

Madis Metsamart – löökpillid