fbpx

Jazzkaare „Saksofonide öös“ on kõrge groove`i hoiatus! Energia kruvivad kõrgele kolme generatsiooni karismaatilised saksofonistid Raivo Tafenau, Siim Aimla ja Mairo Marjamaa. Bändi liider Raivo Tafenau on saksofonile andnud oma hinge ja kui oma  saksofonidest talle väheks jäi, siis kutsus ta endaga mängima Eesti parimaid saksofoniste ja nii sündis mõned aastad tagasi Saksofonide öö idee. Koos Siim Aimlaga salvestati ka heliplaat P(ü)hendus. Kolm on veel parem kui kaks ja nii saab nautida saksofonidepere imelisi hääli ja kooskõlasid kogu skaala ulatuses.

 

Eelmisel aastal täitus 200 aastat sellest, kui Adolphe Sax demonstreeris oma uut leiutist –saksofoni. Ei ole teada, kuivõrd see metallist moodustis esialgu sensatsiooni tekitas, kuid on teada, et konservatiivsed „klassikud“ asusid demonstratiivselt seda pilli vältima. Ilmselt ei saanudki Adolphe Sax oma eluajal teada, milleks see pill tegelikult võimeline on, sest saksofoni avastamine kestab ka veel praegu. Moodsad tänapäeva saksofonistid kasutavad vabalt kolme oktavit, tekitavad loendamatul hulgal kahe-kolmehäälseid multitoone ja on viinud saksofoni tehniliselt inimvõimete piirini.

 

Raivo Tafenau on juba aastaid olnud laval koos mõne teise saksofonistiga duost bigbändini. Koos Siim Aimlaga esitleti vinüülplaati aastal 2014 ning nüüd on lisandunud veel noor ja vihane Mairo Marjamaa. Kolm häält on juba akord ning oodata on huvitavaid seadeid ja rütmirägastikku.

 

Kui Charlie Parker, John Coltrane ja teised saksofonigeeniused said kuulsaks öösiti klubides mängides, siis meie parimad saksofonistid on hõivatud nii öösel kui ka päeval. Nii Tafenaul, Aimlal kui Marjamaal on oma ansamblid ja hulk koostööprojekte. Nende muusika ei maga ealeski. 

 

Koosseis:

Raivo Tafenau – saksofon

Siim Aimla – saksofon

Mairo Marjamaa – saksofon 

 

Joel Remmel – klahvpillid

Ahto Abner – trummid

Mihkel Mälgand – bass