fbpx

Blood On A Sampler projektis mängib Soome trummar Tatu Rönkkö sämplerite peal näppudega trumme ning lisab arvutist helisid manga multifilmidest, action-filmidest, 60ndate Soome televisiooni reklaamidest ja koorilauluplaatidelt. Tulemuseks on absurdimaiguline ja musta huumoriga vürtsitatud muusika. Toidu-keeles võiks see olla smuuti, kus koostisaineteks on värske liha ja maasikad.

“Mulle tundub, et see,  kuidas arvuti poolt programmeeritud löökpillisound on saanud tänapäevase elektroonilise popmuusika vaidlustamatuks standardiks, on samaaegselt nii põnev kui ka igav. Minu jaoks on rütmi loomine füüsiline tegevus. Sõrmedega trummihelide loomine sämpleritel on minu viis luua emotsiooni, kus elektroonilised rütmid ja helimaastikud mõjuvad orgaaniliselt, “ on Tatu Rönkkö ise kirjeldanud. 

Jazzkaare avapäeva öökontserdil esitleb Blood On A Sampler hulga uusi lugusid, millest mitmed kõlavad avalikkuse ees esmakordselt. “Võibolla sämplerdan Georg Otsa, kes teab,“ muheleb Tatu Rönkkö. Kontserdil liituvad üllatusena ka mitmed kohalikud jazzmuusikud.

 

Täname: Soome Suursaatkond

 

Tatu Rönkkö – sämpler ja arvuti