fbpx

Laulvad õed Rebecca ja Megan Lovell ansamblist Larkin Poe on viimastel aastatel lummanud kuulajaid laulude peene lüürikaga, karismaatilise esinemisega ja virtuoosse pillimänguga. Rebecca mängib kitarri, viiulit ja mandoliini, Megan aga dobrot ja steelkitarri. Õed on avanud Elvis Costello Euroopa-turnee kontserte ja esinenud muuhulgas maailma ühel suurimal Glastonbury festivalil. Nende laulud on jõudnud ka Euroopa raadiote edetabelitesse. On see siis kantribluus, rockn’roll või nende isepäine swampadelic soul’, kus kõrvu panevad kikitama vokaalharmooniad, virtuoossed instrumentaalrifid ja nutikad laulusõnad. Albumit “Kin” esitledes jõuavad nad ka Jazzkaarele.

Georgia osariigis sündinud õdede Rebecca ja Megan Lovelli tutvus muusikaga algas eelkoolieas, mil õed hakkasid õppima viiuli- ja klaverimängu. Teismelistena võitsid nad maineka Garrison Keillor’s A Prairie Home Companion NPR auhinna, mis lennutas neid sadadele lavadele Ameerikas, Inglismaal ja mujal maailmas.

Loovus ja kirg olevat perekonna viga ja ulatub see geniaalse kirjaniku Edgar Allen Poe’ni. Tüdrukute vaarisa Larkin Poe oli Ameerika Kodusõjas vedurijuht ja kirjaniku kauge sugulane. Pannes ansamblile nimeks Larkin Poe, avaldasid neiud sellega austust oma esivanematele. Larkin Poe esimene täispika albumi “Kin” ( RH Music), produtsendid on Chris Seefried (Fitz & The Tantrums, Lana Del Rey) ja Damien Lewis (Rihanna, Rita Ora), muusika on õdede kirjutatud.

“Ma arvan, et meie fänne üllatas see album, sest meie eelmised salvestused on olnud sellised viisakad ja lihvitud“ märgib Rebecca. “Kin” on esimene Larkin Poe album, kus saime tuua stuudioseinte vahele ka pisut meie lavalise show tunnetust, lisada teravust vallutades ka muusika robustsemaid alasid. Me võime rokkida kitarridega nagu poisid,“ nendib Rebecca ja Megan lisab: “Oleme üle aastate veidi skisofreenilised oma valikutes, oleme lisanud mitmeid uusi stiile oma muusikaskaalasse. Kasvasime üles klassikaga viiulit ja klaverit õppides. Ema sõidutas meid igal nädalal muusikatundidesse. Isa aga kuulas klassikalisi rokialbumeid nagu Fleetwood Mac, Pink Floyd, Crosby, Stills, Nash & Young, The Band. Teismelistena võlus meid juurtemuusika blues, bluegrass, folk, kuid mõni aasta hiljem hakkasime otsima oma teed ja leidsime selle järk-järgult oma muusikalist maitset ja isiksusi arendades. Leidsime oma õige hääle.“

Oma esimese plaadilepingu said nad 2013.aasta lõpus. Pärast viit sõltumatult välja antud EP-d ja tuure plaadifirma toeta, otsustasid nad vastu võtta RH Musicu pakkumise, kes usaldasid õdede talenti ja pühendumust. Nad said tuuritada Elvis Costello ja Kristian Bushi (Sugarland) soojendusbändina. Oma “Kin” plaati nimetavad õed juurte rock’n souliks. Kui enne heliplaati kirjutasid õed lugusid eraldi, siis selle  plaadi muusika loomeprotsessis osalesid nad mõlemad,  õppides nii paremini tundma teineteise loomestiili. „Kokkuvõttes sai tulemus parem,“ arvavad mõlemad. Larkin Poe muusikalist sõnumit kuuleb Eesti publik esmakordselt kevadisel Jazzkaarel.

Koosseis:

Rebecca Lovell – vokaal, akustiline kitarr, elektrikitarr, mandoliin

Megan Lovell – vokaal, slide kitarr

Marlon Patton – trummid, bass

www.larkinpoe.com/

https://www.youtube.com/watch?v=JE8s3wbb1_0

https://www.youtube.com/watch?v=IKqA3EFgxWA