fbpx

Huvitav ning omanäoline laulja ja laulukirjutaja Triinu Taul ammutab inspiratsiooni loodusest ja rahvamuusikast. Ühtviisi paeluvad teda nii regilaul, Saami joig, Tuva kurgulaul kui ka klassikaline muusika, poprütmid ja jazziimprovisatsioonid. Eesti pärimusmuusika hea tundmine võimaldab tal luua muusikat, milles segunevad vana ja uus, rahvuslik ja globaalne. 

 

Kontserdil kõlab pärimusmuusikast inspireeritud värvikas omalooming –  improvisatsiooniline laul, autorilaulud ja sekka vanad Eesti regilaulud omanäolistes seadetes, mis on sündinud koostöös bändi muusikutega. 

 

2014. aasta aprillis ilmus lauljatari debüütalbum “Maa hääl”, mis sai palju positiivset vastukaja. Nii plaadil kui ka kontserdil musitseerivad lauljaga koos hinnatud Eesti muusikud Peeter Rebane kitarril, Henno Kelp bassil, Roland Puusepp trummidel.

 

Lauljatari lapsepõlvekodu asub Lõuna-Eestis Mulgimaal. Ta on pärit kuulsast Taulide suguvõsast, kus on tegeldud muusikaga juba mitmeid põlvkondi. Isa eestvedamisel mängis ta lapsena torupilli ja laulis pereansamblis. Triinu isa oli pikka aega ainus Eesti torupillimeister, oma oskused andis ta edasi vanemale pojale.

 

Triinu Taul on õppinud Tartus H. Elleri nimelises muusikakoolis klassikalise laulu eriala ning Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias rahvalaulu eriala. Lauljatar on tegev erinevates muusikavaldkondades popmuusikast  regilauludeni. “Minu laulud väljendavad minu olemust. Elades muutun ja muutub ka laul,” ütleb Triinu Taul. 

 

Koosseis:

Triinu Taul – laul ja torupill 

Peeter Rebane – kitarr 

Henno Kelp – bass 

Roland Puusepp – trummid 

 

Koduleht: http://www.triinutaul.com/

Video: https://www.youtube.com/watch?v=djOQ9hYhLpA

https://www.youtube.com/watch?v=iWPNq1y0ITo

Soundcloud: https://soundcloud.com/triinutaul

Spotify: http://www.311.ee/triinutaul-cd