fbpx

Kolm andekat ja laia huvideringiga muusikut – kitarrist Erki Pärnoja ning multiinstrumentalistid Marti Tärn ja Porteleki Aron Ungarist ühendavad oma loomingulise energia, et luua piirideta muusikat, mis ammutab energiat folgist, jazzist ja rokkmuusikast. Trio liikmed kohtusid esmakordselt 2014. aasta suvel Tallinnas, eesmärgiga luua ja musitseerida üheskoos. Seekordsel Jõulujazzi kontserdil saab kuulda värsket omaloomingut kõigi trio liikmete sulest.

 

Porteleki Áron kasvas üles Budapestis. Lapsena õppis ta kolmekeelset viiulit transilvaania ja ungari muusikutelt ja võttis jazztrummi tunde. Viimase kümne aasta jooksul on ta osalenud erinevates koosseisudes improvisatsioonilisest jazzist poproki ja folgibändideni. 

 

Marti Tärn on hinnatud bassist jazzi- ja folgilavadel. Lisaks kontserttegevusele õpetab ta TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias ning Tallinnas Otsakoolis. “Üle mitme aasta on mind taas hakanud huvitama lugude kirjutamine ja sellel kontserdil saab kindlasti kuulda mu kõige värskemat loomingut”, on Marti ise öelnud.

 

Kitarrist ja lugudekirjutaja Erki Pärnoja on ühtmoodi teretulnud nii jazziklubides kui ka rokilavadel. Erkile meeldivad efektipedaalid, mille abil saab kuulajat viia erinevaisse heliruumidesse. Elu on teda kokku viinud erinevate muusikastiilidega, mistõttu on tema mängustiili raske sildistada. 

 

Koosseis:

Aron Porteleki – vioola, trummid

Erki Pärnoja – kitarr

Marti Tärn – bass

 

https://soundcloud.com/porteleki-tarn-parnoja/will-you