fbpx
Osta pilet

Alevtina Poljakova on praegu kuum nimi Vene jazzis. Ta on ainus naistrombonist ja suur virtuoos oma pillil, lisaks ka tõusev täht lauljana, andekas saksofonist, helilooja ja arranžeerija. Tema mängu iseloomustab julge värske lähenemine jazzile, veenev esinemine, virtuoosne tehnika erinevatel instrumentidel ja sametine vokaal. Loomingulise energia on ta fokusseerinud oma ansamblisse Solar Wind, kus on elemente jazzist, fusionist, rokist, Vene klassikalisest muusikast ja folgist ning millega ta tuleb ka Jazzkaarele.

 

Alevtina Poljakova on pärit muusikute perest, tema ema on pianist ja isa laulja. Neiu õppis muusikakoolis neli aastat saksofoni, kuid Gnessinite nimelise kolledžisse läks ta õppima trombooni, olles enne seda pilli harjutanud vaid kuu. Ta võeti kuue soovija seast ainsana vastu. Kolledžist läks ta aasta enne lõpetamist Gnessinite nimelisse Muusikaakadeemiasse, mille lõpetas cum laude.

 

Noor muusik alustas oma professionaalse jazzmuusiku teed legendaarses Anatoly Krolli orkestris. 2009 esines ta edukalt Montreux Jazz Festivalil koos Azerbaidžaani pianisti Emil Ibrahim Mamedoviga. Kui Alina oli akadeemia teisel kursusel, kutsus Igor Butman ta oma bigbändi, kus tal oli võimalus töötada mainekate muusikutega nagu Dee Dee Bridgewater, Randy Brecker, Allan Harris jt. 2013. aasta kevadel osales ta Herbie Hancocki kutsel Istanbulis UNESCO rahvusvahelise jazzipäeva galakontserdil, kus esinesid maailma suurimad jazzitähed eesotsas Wayne Shorteri ja paljude teistega.

 

Viimased kaks aastat töötab muusik oma ansambliga Solar Wind. Neil oli õnn salvestada oma album “Paint Me“ New Yorgis The Samurai Hotel Recording Studio’s koos suurepärase helirežisööri David Stolleriga. Samas stuudios on salvestanud näiteks Christian McBride, Chris Potter, Branford Marsalis ja paljud teised. New Yorgis esines ta ka mainekates klubides nagu Iridium ja Dizzy’s Club Coca-Cola. Ta on oodatud paljudel Venemaa ja rahvusvahelistel festivadel. Koos Alevtina Poljakovaga esinevad Eesti publikule suurepärased muusikud.

Koosseis:

Alevtina Poljakova
laul, tromboon, sopransaksofon
Artjom Tretiakov
klaver
Makar Novikov
kontrabass
Peter Ivshin
trummid