fbpx
Osta pilet

Becca Stevens, 32-aastane New Yorgi laulja-helilooja-kitarrist, on kogunud rahvusvahelist tuntust nii kontserdilavadel kui ka erakordsete loominguliste projektidega roki, jazzi, popi ja kaasaegse klassikalise muusika vallas. Lauljatari soe ja loomulik hääl põimub soolokontsertidel nauditava kitarrimänguga. Põnevust lisab ta helikeelde ka sünnikodu Põhja-Carolina appalachi folkloor. Becca Stevens on koostööd teinud jazzitippudega nagu Jose James, Esperanza Spalding, Brad Mehldau ning talle on kuulsust toonud ka meisterlik Björki muusika tõlgendamine.

 

Becca Stevensi esimesed albumid “Tea Bye Sea” (2008) ja “Weightless” (2011) kogusid tähelepanu ja vaimustasid fänne. Ka värske album “Perfect Animal” (2015) on saanud kriitikutelt palju positiivset vastukaja. Plaadil on kirglikke ja sügavalt isiklikke lugusid, samas ka kavereid Frank Oceani, Usheri ja Steve Winwoodi repertuaarist.

 

Becca Stevensi kogu elu on kulgenud muusikas. Tema isa on helilooja ja multiinstrumentalist ja ema ooperilaulja taustaga. Lapsepõlv möödus lavalaudadel – näideldes, lauldes ja tantsides. Kaheaastaselt alustas ta laulmist pereansamblis Tune Mammals ning 10-aastaselt tegi juba peaosalisena kaasa aasta-pikkuse tuuri etenduses “The Secret Garden”. Teismeeas õppis ta klassikalist kitarr ning hakkas oma hääle arendamiseks ka kohalikes klubides jazzistandardeid laulma. Peale keskkooli lõpetamist kolis ta New Yorki, kus omandas kõrghariduse vokaaljazzi ja heliloomingu erialal.

 

Becca Stevensi hääl ning kompositsiooni- ja pillimänguoskused on kuulda paljudes erinevates projektides. Muuhulgas on ta esilaulja piire ületavas 18-liikmelises jazzorkestris Travis Sullivan’s Björkestra, mis on tõlgendanud Björki loomingut kolmel albumil. Ta on esinenud Carnegie Hallis koos jazzpianist Brad Mehldauga, esmaesitlenud uut loomingut Gretchen Parlato ja Lionel Louekega, tuuritanud trummar Eric Harlandiga, kirjutanud lugusid ja duetti laulnud Jose Jamesiga ning teinud koostööd ka Esperanza Spaldingu, Ambrose Akinmusire, Dave Douglase ja paljude teistega.

 

Becca Stevens on teinud koostööd ka paljude klassikalise muusika esitajatega ning kirjutanud neile lugusid. Ta töötab intensiivselt ka õppejõuna ning annab laulmise ja heliloomingu meistriklasse üle maailma. Lisaks panustab Stevens ka muusikalise hariduse edendamisse Ameerika keskkoolides, vanglates ja kodutute varjupaikades.

 

“Viimastel aastatel on minu hääl saanud tuge juurde nii artisti kui inimesena ja see on kindlasti ka mu lugudel kuulda,“ nii võtab lauljatar oma mitmekülgsed tegevused kokku.

Koosseis:

Becca Stevens
vokaal, kitarr