fbpx
Osta pilet

Festivali avamine!

 

Jazzkaar 2016 festivali avab legendaarse bassisti Charnett Moffett’i trio Nettwork, mille muusikud ületavad piire ja mängivad pea kõiki jazzistiile. Nettwork tõmbab magnetina ligi jazzistaare, ansambli külalistena on esinenud Pharoah Sanders, Jeff Tain Watts, Cyrus Chesnut ja mitmed teised. Praeguses triokoosseisus säravad Moffetti kõrval avara ampluaaga kitarrist-pianist, nelja Grammy’ga nomineeritud Stanley Jordan ja äge noor trummar Jonathan Barber. Moffetti ja tema triokaaslaste virtuoossed soolod vaimustavad kuulajaid alati.

 

Charnett Moffett on pärit muusikute perest, ta isa Charles mängis Ornette Coleman’i bändis trumme. Eesnimi Charnett ongi loodud ta isa Charles’i ja Ornette’i nimedest. Poiss mängis juba seitsmeselt sedavõrd kindlalt bassi, et osales Moffett Family Bandi salvestusel. 16-aastaselt jättis bassist pooleli maineka Juilliard’i Muusikakooli, et liituda Wynton Marsalis Quintet’iga. Järgnesid lugematud koostööd staarmuusikutega nagu Herbie Hancock, Dizzy Gillespie, Ornette Coleman, McCoy Tyner, Dianne Reeves, Arturo Sandoval, Branford Marsalis jt. Moffett on tuuritanud ka tõusva staari Melody Gardot’ ansamblis. Tema oivalist bassimängu võib kuulda rohkem kui 200 heliplaadil, neist viimased neli albumit oma kollektiividega on ilmunud firma Motema Music alt, mille artistide seas on muide ka Gregory Porter. Moffetti üks viimaseid albumeid “The Bridge” (2013) on väheseid vaid kontrabassiga salvestatud sooloplaate, bassist suudab siin korraga mängida nii meloodiat kui harmooniat. Plaadil kõlavad ta omaloomingu kõrval ka Stingi, biitlite, Duke Ellingtoni ja Miles Davise lood.

 

Kitarrist ja helilooja Stanley Jordan on harukordselt laia ampluaaga muusik, kes on mänginud ja salvestanud teoseid kantrist india ragadeni ja Bela Bartokist teraapilise muusikani. Kitarrist on rohkelt tähelepanu pälvinud tänu oma erilisele tehnikale, mis võimaldab tal samaaegselt mängida kahte sõltumatut liini – tema kahe käe mängutehnikal on jazzimaailmas palju järgijaid. Peale keskkooli lõpetamist suundus ta New Yorki õnne otsima, mängides esialgu leivaraha eest tänavanurkadel, kuid sai õige pea tööd jazzitippude Benny Carteri ja Dizzy Gillespie’ juures, andeka kitarristi kutsusid oma ansamblitesse ka Quincy Jones, Richie Cole, Stanley Clarke ja isegi kantrikuningas Kenny Rogers, kelle turneedel ja plaatidel Jordan osales. Kitarristi sooloalbum “Magic Touch” (1985) ilmus nagu ka mitmed järgmised plaadid Blue Note’i firmamärgi alt – Billboardi edetabeli tipus püsis album 51 nädalat ja seda müüdi üle poole miljoni eksemplari. Kitarristi loomingus on kesksel kohal fusionmuusika, kuid leidub ka erilisi ja hoopis teistsuguseid pärleid nagu näiteks 17-minutit kestev tõlgitsus Ravel’i “Bolero“-st, või Mozarti tõlgendused. Koos kitarrist Kevin Eubanks’iga ilmus Jordanil 2015. aastal eklektiline album “Duets”, kus ta mängib lisaks kitarrile ka klaverit. Stanley Jordan ammutab inspiratsiooni oma kodukoha loodusest – Sedona punaste liivakivi mäestikega kõrbemaastikust. Sedonas on tal raamatu- ja muusikapood ning seal korraldab Jordan ka laagreid, kus saavad kokku muusika ja loodus.

 

Jonathan Barber on noore generatsiooni andekas löökpillimängija, kes alustas trummimänguga juba 6-aastaselt, Jackie McLeani’ jazziinstituudi lõpetas ta cum laude. Tänaseks on ta esinenud koos jazzistaaridega nagu Kurt Elling, John Patitucci, Erykah Badu, Jeremy Pelt, Kenny Barron jpt. Ta esineb ka oma kvintetiga ja ansambliga Jonathan Barber Triangle Offense.

Koosseis:

Charnett Moffett
bass
Stanley Jordan
kitarr, klaver
Jonathan Barber
trummid