Osta pilet

Viru Keskus kutsub:

 

Ameerika tippvokalisti Dianne Reeves’i sügavat ja tõeliselt hingestatud esitust on eesti publikul võimalik nautida juba kolmandat korda. Pärast külaskäike aastail 2006 ja 2010 on taaskord aeg olla tunnistajaks kaasaegse jazzi laia haaret defineeriva hääle jätkuvale kõrglennule. Reeves seob hingematva virtuoossusega erinevate žanride ka kõige tundlikumad värelused, olles mõjujõult Sarah Vaughan’i, Ella Fitzgerald’i ja Billie Holiday vääriline. Dianne Reeves on suurepärane interpreteerija ja ka mänguline scat-laulja. Lauljatari süda puudutab alati kuulajate hingekeeli, mis on temast teinud ühe hinnatuma esineja maailma lavadel. Diiva seniseid saavutusi on tunnustatud viie Grammy-auhinnaga parima jazzvokaalplaadi kategoorias.

 

1956. aastal Detroidis sündinud Dianne alustas oma lauljateed 16-aastaselt kooli bigbändis. Järgnevate aastate otsingud viisid teda Ladina-Ameerika muusikatraditsiooni, maailmamuusika ja popi värvikate tahkude juurde, mille sisse mahtus ka tuuritamine jazz-fusion bändiga Caldera, Sergio Mendese ning Harry Belafontega. 1982. aastast said alguse lauljanna soolokarjäär ja regulaarsed esinemised jazzifestivalidel; tema eklektilised etteasted kandsid alati ka autobiograafilisi toone ja ta kombineeris neid aafrikapäraste etnoelementidega. Liitumine väärika Blue Note plaadifirmaga aastal 1987 sidus Dianne Reeves’i karjääri juba sügavamalt jazziga. Teenitud tippu tõusis lauljanna uue aastatuhande alguses, jõudes laiema publiku teadvusesse esinemisega 2002. aasta Salt Lake City taliolümpiamängude lõputseremoonial ja luues Grammy-väärilise heliriba George Clooney 2005. aasta menufilmile “Good Night, And Good Luck”.

 

Imetlusväärse küpsuse saavutanud Reevesi diskograafiasse kuulub praeguseks juba pea paarkümmend albumit, millest viimane on 2014. aastal ilmunud ja samuti Grammy’ga pärjatud “Beautiful Life”. Albumi produtseeris Dianne Reeves’i lähisugulane, legendaarne klahvpillivirtuoos ja vokalist George Duke, kellele jäi antud album viimaseks salvestuseks. Plaat presenteerib Reeves’i vaieldamatut annet klassikaliste stiilide elegantsel sulandamisel 21. sajandi jazziks, kus muuhulgas leiavad briljantset tõlgendamist ka Marvin Gaye, Bob Marley ja Fleetfood Mac’i palad. Albumit on peetud Reeves’i seni säravamaks tööks, mis mitte ei ole hajutanud stiilipiire, vaid on kaotanud need täielikult, olles kuulajaile kergelt ligipääsetav ja samas peenelt nüansirikas. Dianne Reeves’i Eesti visiit kujuneb kahtlemata meie jazziaasta üheks tippsündmuseks. Diivaga koos musitseerivad tema kvarteti ekstraklassi muusikud pianist Peter Martin, kitarrist Romero Lubambo, bassist Reginald Veal ja trummar Terreon Gully.

 

Kuni 31.12.2016 piletid 50.-/40.-/30.-/20.- vastavalt istekohale

Alates 1.01.2017 piletid 55.-/45.-/35.-/25.-

Alates 1.04.2017 piletid 60.-/50.-/40.-/30.-

Koosseis:

Dianne Reeves
vokaal
Peter Martin
klaver
Romero Lubambo
kitarr
Reginald Veal
bass
Terreon Gully
trummid