fbpx

Eldbjørg Raknes, Norra kaasaegse jazzi üks juhtfiguure, on eriline ja omanäoline laulja-helilooja. Avatud meelega artist on loominguliselt aktiivne juba 20 aastat, kuulajat vaimustavad tema hääle rikkalikud orkstraalsed värvid ja isikupärane helikeel. Koostöös maineka pianisti Oscar Grönbergiga valminud intiimne ja südamlik kava toob kuulajateni lauljatari lemmiklood Michel Legrandist Joni Mitchellini.

 

Viimastel aastatel on lauljatar keskendunud improvisatsioonile, kasutades paljusid erinevaid vokaaltehnikaid. Oma teadmisi annab ta edasi ka Trondheimi ülikooli jazziosakonnas. Eldbjørg Raknes on osalenud enam kui 25 albumil, tuuritanud nii kodu- kui välismaal ja pärjatud mitmete auhindadega. Ta on pärit muusikalisest perest ning tema vend Steinar Raknes on tunnustatud bassist ja laulja.

 

2014. aasta suvel kutsus ta endaga koos musitseerima noore Rootsi pianist Oscar Grönbergi, nende koostööd iseloomustab täiuslik üksteisemõistmine ning juba teisel koosmusitseerimisel Norras maagilise Lofootide saarestiku atmosfääris sündis ühine album “You Make Me Feel”, mis sai ilmumise järel ka pressilt erakordselt positiivse tagasiside.

 

Talvejazzi kontserdil saab osa mõnusast muusikarännakust – koos Oscar Grönbergiga esitab Eldbjørg Raknes tõlgendusi tuntud lugudest, mida ta 20 aastat tagasi kuulas ja esitas – sealhulgas “You Make Me Feel”, “When You Wish Upon A Star”, “Black Coffee” jpt. Esitlusele tulevad jazzistandardid ja palju enamatki.

Koosseis:

Eldbjørg Raknes
vokaal
Oscar Grönberg
klaver