fbpx
Osta pilet

Kitarrist Erki Pärnojal ilmus 2015. aasta lõpus kaks uut albumit – jazzilik “Porteleki-Tärn-Pärnoja” ja vahetult enne uut aastat jõudis fännideni filmiliku soundiga “Himmelbjerget” –tõlkes taevamägi. Stuudioalbumil kõlavad kitarrid, analoogsüntesaatorid ja bass, plaadi mängis põhiliselt sisse kitarrist ise öötundidel Telliskivi Loomelinnakus oma tillukeses stuudios. „See on muusika filmile, mida ei ole,“ on öelnud autor ise. Live-koosseisuga tõotab see kontsert võimsat öist elamust.

 

Albumi rütmipildi kujundamisel olid abiks Taani trummar Ulrik Ording ning klahvpillidel Filip Leyman Rootsist. Jazzkaarel on võimalik kitarristi värske käekirjaga muusikat nautida klubilikus atmosfääris, live-esituses, kus löövad kaasa ka tema sõbrad õpinguaegadest Rootsis – Ulrik Ording ja Filip Leyman ning Eesti muusikud Jonas Kaarnamets kitarril ja Peedu Kass kontrabassil, elektri- ja sündibassidel.

 

Ansamblis on kasutatud erinevaid analoog-süntesaatoreid, mis pärinevad sõbra Jarek Kasari keldrist. „Rootsi- ja taanikeelsed pealkirjad on austusavaldus minu Rootsis elatud aastatele ja pühendus minu muusikalisele muundumisele, mis seal veedetud aja jooksul aset leidis,“ selgitab kitarrist. Live esituses on “Himmelbjergetit” kutsutud garage’ mõjutustega filmilikuks põhamaiseks kauboi indieks ning ka põhjamaiseks disainitud westerniks, kus päikest asendab kaminatuli.

 

Plaadi avar kõlamaastik seostub suuremastaabiliste muusikaliste pannoode maalimisega. „Terve plaat on nagu jutustus, mis algab Taevamäe tipust, veedab öö salapärases grotis, tuleb galopiga mäest alla, peatub jalamil aeglaseks tagasivaateks ning keskendub siis mäe otsast alla vuliseva oja voolamisele,“ kirjutab Eesti Ekspressi arvustaja Priit Hõbemägi.

 

Erki Pärnoja on esinenud Jazzkaare kontsertidel nii oma rahvusvahelise kvartetiga Mainekk, kui ka duos Jarek Kasariga ning maailmas kuulsust võitnud ansambliga Ewert and The Two Dragons. Jõulujazzi festivalil esines ta trio Porteleki-Tärn-Pärnoja koosseisus, uut albumit esitleti mitmel pool Eestis.

 

Jonas Kaarnamets, kes on tuntud ansamblist Frankie Animal, moodustab Erkiga väga eksplosiivse kitarritandemi.

 

Ulrik Ording on trummar Erki Pärnoja Rootsi-Taani-Eesti bändis Mainekk ja on Eestis esinenud juba oma kümmekond aastat, peale selle on ta pärit väga lähedalt Taevamäele, millest on Erki plaadi tehes inspiratsiooni saanud.

 

Filip Leyman andis “Himmelbjergetile” viimase lihvi ja miksis heliplaadi. Nad on koos Erki Pärnojaga varem esinenud koos tunnustatud Rootsi alternatiivse doomscape lauljanna Anna von Hausswolffiga.

 

Peedu Kass on Erki Pärnojaga enne ansambliga Ewert and The Two Dragons liitumist väga palju koos mänginud ning 2015. aasta kevadel andsid nad ka duokontserdi.

Koosseis:

Erki Pärnoja
kitarr
Jonas Kaarnamets
kitarr
Filip Leyman
klahvpillid
Peedu Kass
kontrabass, basskitarr
Ulrik Ording
trummid