fbpx
Osta pilet

Telliskivi sünnipäev!

 

Manchesteri trio GoGo Penguin on värske komeet moodsa, kinematograafilise jazzi taevas. Ühtsesse hingamisse ja muusikasse võrdselt panustav kolmik defineerib oma helimaailma “akustilise elektroonikana” ja ühendab oma kõlapildis triphop’i, jazzi, roki ja klassikalise muusika elemente. Tulemuseks on jõuline kõlamaailm, kus kohtuvad Massive Attack ja Brian Eno, Aphex Twin ja Squarepusher ning isegi Šostakovitš ja Debussy.

 

Trio haaras koheselt publiku ja kriitikute tähelepanu oma 2012. aastal ilmunud albumiga “Fanfares”, millele järgnes 2014. aastal väga menukas ja Mercury Prize’le nomineeritud “v.2.0”. Aasta hiljem sõlmis trio juba plaadistamislepingu legendaarse Blue Note plaadifirmaga.

 

GoGo Penguini moodustanud pianist Chris Illingworth, kontrabassist Nick Blacka ja trummar Rob Turner peavad oma firmamärgiks minimalistlikke klaverimeloodiaid, sügavaid bassiliine ja elektroonilisest muusikast inspireeritud täpseid rütmistruktuure. Hoolimata rangelt mõjuvatest skeemidest on trio helimaailm elav ja mässumeelne, adapteerudes nii kogenud jazziaustajate kui ka iPod-generatsiooni kardinaalselt erinevate maitsenõudmistega. Tulise lavakeemiaga bändi 2016. aastal ilmunud album “Man Made Object” on aga ambitsioonikalt ette võtnud robootika, transhumanismi ja liitreaalsuse futuristlikud visioonid.

 

Kuni 31.12.2016 täispilet 20.-, sooduspilet 15.-

Alates 1.01.2017 täispilet 25.-, sooduspilet 20.-

Alates 1.04.2017 täispilet 30.-, sooduspilet 25.-

Koosseis:

Chris Illingworth
klaver
Nick Blacka
kontrabass
Rob Turner
trummid