fbpx
Osta pilet

Ansamblis Heliotroop ühendavad loomeenergia kuus omanäolist muusikut – laulja Kadri Voorand, klarnetist Meelis Vind, kitarrist Marek Talts, pianist Kirke Karja, bassist Mingo Rajandi ja trummar Eno Kollom. Heliotroobi haaravas muusikas, mille autoriteks on Mingo Rajandi ja Kirke Karja, ühinevad põhjamaise jazzi, maailmamuusika, progeroki ja 20. sajandi kompositsioonitehnikate elemendid. Karismaatilised muusikud eesotsas Kadri Voorandiga lisavad oma loomeenergia.Talvejazzi kontserdil esitab ansambel oma menulugusid ja ka päris uusi kompositsioone.

 

Heliotroobi nelja tegevusaasta sisse on mahtunud hulk kontserte, heliplaadi väljaandmine ja ka pikki vaidlusi ekstensiaalsetel teemadel. Ansambel on omalaadne loomelabor, kus katsetada uusi ideid, segada kokku stiile rakendades neid ühise terviku huvides. Muusikuid ühendab kirg vabaimprovisatsiooni ja eksperimenteerimise vastu. Kahe üsnagi erineva helilooja looming saab ansambli poolt läbi sügava tunnetusliku protsessi heliotroobiliseks tervikuks. Laulud on sündinud enamasti eesti kaasaegsete poeetide tekstidele, mida muusika aitab mõtestada. Iga muusikapala räägib oma lugu abstraktselt ja kuulajale järelemõtlemisainet pakkudes.

 

EMTA-s kompositsiooni ja kontrabassi õppinud Mingo Rajandi originaallooming äratas tähelepanu juba ansamblis Ajavares, mille liider ta oli. Praegu tegutseb ta ansamblites Avarus Ensemble, Verbarium ja Trio Maag. Bassisti muusikas on nii läbikomponeeritud materjali kui ka piisavalt ruumi interpreetide isikupärase tõlgenduse ja vabaimprovisatsiooni jaoks.

 

Pianist Kirke Karja, 2014. aasta Noore jazzitalendi peemia laureaat, on tähelepanu pälvinud omanäoliste kompositsioonide ja põneva esinemislaadiga. EMTAs on ta õppinud klassikalist klaverit ja jazzi. Laia silmaringiga muusik tegutseb mitmetes ansamblites ja ka mitmete ansamblite liidrina nagu Pae Kollektiiv, kus võib kuulda peamiselt tema enda loomingut.

 

Nii Mingo kui Kirke on koos mänginud juba mitmeid aastaid ja tegutsevad praegu ühiselt ka ansamblis“Avarus“. Heliotroobi koosseisu on nad kutsunud Eesti tuntud muusikud, kellega koos musitseerimine on põnev seiklus ja suur rõõm. Kirg elu ja muusika vastu!

Koosseis:

Kadri Voorand
vokaal
Meelis Vind
klarnetid
Marek Talts
kitarrid
Kirke Karja
klaver
Mingo Rajandi
kontrabass
Eno Kollom
löökpillid