fbpx
Osta pilet

Talendikas pianist ja helilooja Holger Marjamaa õpib alates sügisest New Yorgis Manhattan School of Music magistriõppes, kus ta on lühikese ajaga äratanud suurt tähelepanu. Ta on ainsa pianistina kaasatud mitmes kooli mainekas koosseisus. Aprillis on võimalik Holger Marjamaad taas Euroopas kuulda – koos teiste tipptasemel tudengitega võtab ta osa Amsterdamis toimuvatest kooli esinduskontsertidest. Jazzkaare publikut ootab ta oma eduloole kaasa elama festivali avanädalal Tallinnas. Triokontserdil esineb ta koos kontrabassimängija Heikko Remmel ning trummar Ahto Abneriga.

 

Holger Marjamaa õppejõud Jukkis Uotila, Sibeliuse Akadeemia professor ja legendaarne pianist, on öelnud, et kolmekümne aasta jooksul ei ole tal olnud nii kiiresti arenevat ja suure potentsiaaliga õpilast. Tänaseks on tema kvaliteet nii kõrge, et isegi Soomes on sama tasemega pianisti leidmine väljakutse. Holger Marjamaa on pärit muusikalisest perest – tema ema Kristiina Liivik juhib muusikakooli ja korraldab festivale ning vend Mairo Marjamaa on tunnustatud saksofonist. Noor pianist harjutas periooditi klaverimängu isegi 14 tundi päevas – muusika on tema eluviis.
Ta peab oluliselt seada endale selgeid sihte ning hoida vaimu lõputult värskena. Klassikalise muusika kõrval hakkas teda köitma jazzi loominguvabadus, noorema ea iidoliks peab ta Chick Coread. Teda on mõjutanud ka gospelmuusika harmooniline ja energeetiline olemus, järjest enam püüab ta neid omadusi ka oma loomingus ja mängustiilis rakendada. 2013. aastal pälvis ta Noore Jazzitalendi preemia, täna on ta loomingus keskendunud jazziklassika interpreteerimisele.

 

Manhattan School of Music on maailma jazzikoolide tipp. Holger Marjamaa läbis 3000 kandidaadiga sõela ja pääses magistriõppesse ühena kahest vastu võetud pianistist. Lisaks unikaalsele õpingukogemusele tippõppejõudude käe all ja ülikõrge tasemega kaastudengite seas, annab suure panuse õpingutesse ka selle asukoht New Yorgis – linnas, mis ei maga. Seal on võimalus käia igal õhtul jazziklubides ja näha fantastilisi muusikuid – konkurents selles linnas on meeletu, kuid sunnib seda enam pingutama ja endast järjepidevalt absoluutset maksimumi andma.

 

Heikko Remmel on noorema generatsiooni üks hõivatumaid kontrabassimängijaid. Löökpille mängib ansamblis Ahto Abner, kes on Eesti hõivatumaid trummareid.

Koosseis:

Holger Marjamaa
klaver
Heikko Remmel
kontrabass
Ahto Abner
trummid