fbpx

Jazztantsu töötuba koos live-muusikaga toimub Jazzkaare festivali raames esmakordselt! Tunnis osalemiseks ei pea olema varasemat kokkupuudet jazztantsuga – võta kaasa hea tuju, riietu mugavalt ning pane jalga sokid või jazztantsusussid ning tantsi end helide lainel õnnelikuks.

 

Jazztants on tantsustiil, kus kombineeritakse väga erinevaid tantse (klassikaline jazztants, ladina – ameerika tantsud jne). Jazztantsu stiil kujunes välja USA-s 1900. aastatel. Must kultuur, rütm ja muusika kootud koos klassikalise balletiga on täiesti uus tantsuvorm, mis on juhtival kohal muusikalides, etendustes ja muusikavideotes.

 

Tantsulise osa juhendaja on MyFitnessi treener Kadi Reintam. Jazztantsu on Kadi õpetanud 5 aastat eri spordiklubides ja Eesti Tantsuagentuuris. Jazztantsu on Kadi õppinud Prantsusmaal Nizzas ja hiljem end pidevalt täiendanud balleti ja jazztantsu alal ka Soomes, Rootsis ning New Yorgis.

 

Jazztantsu tunni helilise poole eest hoolitseb särav tandem – lauljatar Linda Kanter ja kitarrist Kusti Lemba. Linda Kanter on noor vokalist ning helilooja, kellele meeldib eksperimenteerida kauni ja meloodilise helikeelega ning põimida need omavahel jazzmuusikale omaste keerukamate harmooniate, rütmide ja improvisatsiooniga. Ta on tegev mitmetes koosseisudes, teiste seas ka tema originaalloomingut ja arranžeeringuid esitav Linda Kanter Quartet, kellega anti sel kevadel kontserte üle Eesti. Hetkel on lauljatar lõpetamas oma bakalaureuseõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzmuusika osakonnas Kadri Voorandi käe all. Kitarrivirtuoos Kusti Lemba on väga tundlik, samas vahetu interpreet, sidudes tervikuks kokku nii hääle kui instumendi.

 

Pärast töötuba saab Punase Maja kohvikus osta spetsiaalselt Reval Cafe poolt selleks hommikuks tehtud maitsvaid smuutisid.

 

Jazztantsu töötuba kestab ca 45 minutit.
Soovituslik vanus: 10+
Täname: MyFitness ja Eesti Autorite Ühing

 

MyFitnessi missiooniks on suunata inimesi parema ja tervislikuma eluviisi poole läbi aktiivse liikumise.
MyFitness on spordiklubide kett, mis opereerib 14 klubi Eestis ja 6 klubi Lätis.
www.myfitness.ee

Koosseis:

Kadi Reintam
jazztants
Linda Kanter
vokaal
Kusti Lemba
kitarr