fbpx
Osta pilet

Enne ja pärast kontserti mängib plaati DJ Peeter Ehala.

 

Jazzkaarel on au esmakordselt Tallinnasse tuua silmapaistev ameerika noorema generatsiooni vokalist José James. Live-bändiga esitab ta oma järgmise plaadi “Love in the Time of Madness” lugusid, mille seast valitakse publiku kaasabil 2017. aastal ilmuva albumi jaoks välja parimad palad. Oma muusikas kombineerib José James jazzi ja souli voolavuse ning R’n’B sensuaalse olemuse hiphopi rütmidega.

 

Minneapolisest pärit talent omandas muusikahariduse katlana pulbitsevas New Yorgis. Neist 90ndatest pärineb ka artisti kompromissitu armastus hingestatud muusika vastu, kus sõbralikult sulandusid Radiohead’i ja Nirvana käredamad toonid, jõuline hiphop ja John Coltrane’I, Billie Holiday ja Marvin Gaye’i aegadeülesed kõlad.

 

José James’i debüütalbum “The Dreamer” ilmus 2008. aastal maineka briti DJ ja maitsekujundaja Gilles Peterson’i Brownswood plaadifirma all, mille kvaliteetmärki kandis ka järgmine, futuristlik jazz-oopus “Blackmagic” (2010). Karjäärimanöövrid tipnesid legendaarse plaadifirma Blue Note lepinguga, mille alt ilmunud albumid “No Beginning No End” (2013) ja “While You Were Sleeping” (2014) peegeldasid jazz’i ja R’&’B’i kokkupuutepunkte James’i kujunemisaastaid mõjutanud rock-ja popmuusikaga.

 

Laulja värskeim kauamängiv, möödunud aastal ilmunud “Yesterday I Had the Blues” on aga väärikas kummardus vokalisti “muusikaliseks emaks” nimetatud Billie Holiday’le, kelle sünnist möödus mullu 100 aastat.

Jose Jamesi kontsert “Love in the Time of Madness”, millega ta esineb Jazzkaarel, on osa tema uue, 2017. aasta talvel ilmuva samanimelise plaadi esitlusturneest. Laulja teeb siin koostöö mitmete heliloojate ja produtsentidega. Jamesi uus helipalett on saanud inspiratsiooni muuhulgas Frank Oceani, Usheri ja John Legendi loomingust, sinna lisab ta endale iseloomulikke R’n’B ja hiphopi toone. Jose James on öelnud: “Uus album on inspiratsiooni saanud elust meie ümber – praegusest hektilisest ajajärgust, kus sõditakse vaeste, naiste, immigrantide, laste ja teise nahavärviga inimeste vastu, ajast, mil murduvad nii paljud unistused. Samas oleme uue kommunikatsiooniajastu lävel, et saavutada paremat mõistmist ja võrdseid võimalusi. Uue generatsiooni inimestena peame küsima endilt: “Milline on inimelu väärtus? Mis on armastuse väärtus?”. Jose James kogub plaadi jaoks materjali kontsertidega, et publiku reaktsioonile tuginedes valida välja lood, mis enim kõnetavad. See on tema jaoks erakordne viis oma muusikat jagada ja anda fännidele võimalus uue albumi loomisel kaasa rääkida. Ka Jazzkaare publikul on võimalus oma eelistustest märku anda.

Koosseis:

José James
vokaal, kitarr
Takeshi Ohbayashi
klahvpillid
Solomon Dorsey
bass, vokaal
Joe Blaxx
trummid