fbpx
Osta pilet

Kadri Voorand on eriline jazzitalent, kelle kirglik esitusstiil, fantaasiarikkad improvisatioonid ja isikupärane looming vaimustavad nii kodupublikut kui ka jazzisõpru mitmel pool maailmas. Esimeste seas pälvis ta noore jazzitalendi auhinna, 2015. aastal võitis ta aasta parima jazzartistina maineka Danske Jazziauhinna. Mullune loominguaasta oli lauljatarile pööraselt põnev pakkudes rohkelt loomingulisi väljakutseid. Uue otsingud ja osalus teiste muusikute projektides nii kodu- kui välismaal on temast teinud Eesti ühe armastatuma muusiku. Jazzkaarel esitleb lauljatar koos kitarrist Virgo Sillamaa, bassist Taavo Remmeli ning trummar Ahto Abneriga oma kolmandat autorialbumit. Kontserdi salvestastab ETV.

 

Kadri Voorandi mullune loominguline aasta oli erakordselt teguderohke – soolo- ja triokontserdid, musitseerimine Heliotroop’i ja Avarus Ensemble’iga, kontserdid koos RAM-iga, Veljo Tormise „Ingrimaa õhtute“ laulude seadmine ja esitamine, osalemine Peeter Vähi projektis „Love Supreme“, mitmed projektid Nargen Festivali raames, kümned kontserdid oma loodud vokaalansambliga „Estonian Voices“, lisaks töö jazzvokaali õppejõuna EMTA-s ja meistriklasside juhendamine.

 

Lauljatarilt on ilmunud kaks autorialbumit – Kadri Voorand Quintet’iga „Tunde kaja“ (2009) ja trioga salvestatud Eesti luulest inspireeritud „Kosmogooniline etüüd“ (2012). Neist viimane album jõudis ka Euroopa jazziajakirjanike edetabeli top 10-sse. Väga oodatud on Kadri Voorandi trio uus album, millesse ta on pannud oma hinge. Lauljat-heliloojat-pianisti on väga tabavalt iseloomustanud Hedvig Hanson: „Muusikas end vabaks lastes ei püüa ta publikule meeldida, tähtis on vaid avanemine ja täielik ausus iseenese, muusika, teiste muusikute suhtes. Ainult nii saab olla aus ka publiku suhtes.“ (Postimees, 2012)

 

Virgo Sillamaa on mitmete lugude autor Kadri Voorand trios, kitarristina osaleb ta paljudes jazzikoosseisudes, tema vedada on ka piireületav Avarus Ensemble ja Music Estonia, mis tutvustab Eesti muusikat välismaal.

 

Taavo Remmeli kontrabass on vundamendiks nii varajase muusika ansamblis Hortus Musicus kui ka paljudes jazzansamblites kodu- ja välismaal. Ta on loonud muusikat tantsuetendustele ja sooloprojektidele. Bassist ja helilooja pälvis Danske jazziauhinna 2013. aastal.

 

Ahto Abner on Eesti hõivatuimaid jazztrummareid, tema stiilset ja paindlikku mängu hindavad kõrgelt nii publik kui muusikud.

Koosseis:

Kadri Voorand
vokaal, klaver
Virgo Sillamaa
kitarr
Taavo Remmel
bass
Ahto Abner
trummid