fbpx
Osta pilet

“Tribute to Joni Mitchell”

Vabameelne ja loominguliselt viljakas Kanada lauljanna, helilooja, poetess ja kunstnik Joni Mitchell kuulub popmuusika ajaloo olulisemate nimede hulka. Tema looming on eeskujuks ja inspiratsiooniks paljudele muusikutele ja kunstnikele.

 

60ndate lõpul oma loometeed alustanud muusik kogus tuntust sotsiaalset närvi puudutava poeesiaga, mida toetas lauljanna hingeminev kontra-alt. Oma esimese Grammy võitis ta parima folkmuusika esituse eest 1969. aasta albumil „Clouds“. 70ndad lisasid jazzilikke noote, mida võib kuulda ka 1974. aastal Grammy pälvinud albumil „Court and Spark“.
80ndad tõid loomingusse popituuled ja vaimustuse elektroonilisest muusikast. Isikupärase muusikaźanrite piire ületava loomingu ja esituskunsti eest on Joni Mitchell pälvinud kokku 9 Grammy auhinda. Ta on salvestanud ja kontserte andnud nimekate jazzmuusikutega nagu Jaco Pastorius, Pat Metheny, Charlie Mingus jt. Tema sügava sõnumiga tekstides väljendub lauljatari elufilosoofia, mida ta jagab oma kuulajatega.

 

Joni Mitchelli mitmepalgeline looming on olnud inspiratsiooniks ka armastatud lauljatar Lenna Kuurmaale, kes on aldis katsetama uudseid muusikavälju ja suundumusi. „Joni on nii andekas ja sädelev artist, tal on nii palju värve, ta on muusikaline võlur, kes on muusikamaailma jätnud sügava jälje. Olen teda alati imetlenud ja nüüd on põhjust süüvida veelgi sügavamale tema kunsti,“ ütleb Lenna.

Koosseis:

Lenna
vokaal
Maarja Aarma
taustvokaal
Raul Sööt
saksofon
Pent Järve
kitarr
Madis Muul
klahvpillid
Tõnis Kivisild
bass
Reigo Ahven
trummid