fbpx
Osta pilet

Lexsoul Dancemachine on kuueliikmeline äge funk-bänd, mis tantsutab publikut oma hingestatud gruuvidega alates 2013. aastast. Bändi muusikas kohtuvad erinevad emotsioonid, inspiratsiooniallikaiks on toores ja tolmune 70-ndate funk ning teisalt ka meloodiline 60-ndate soul. Energilise tantsumasina tulised kontserdid pole ühtki tantsupõrandat külmaks jätnud. Lausa nakatavalt mõjuvad ansambli fundamentaalne bassiliin, sünkopeeritud rütmid, kitarri- ja klahvpillide soolod koos hingestatud vokaaliga Robert Linnalt.

 

Eestis on funkmuusikat viljeletud vaid periooditi, selle eredamad esiendajad on eri kümnenditel olnud Jaan Kumani ansambel, Villu Veski Saxappeal Band ja Compromise Blue. Muusika, mida loob ja esitab Lexsoul Dancemachine, ei kopeeri neist kedagi, vaid otsib oma teed, mis on ehe ja selgelt motoorsem-rokilikum eelkäijatest.

 

Bändile on hoogu juurde andnud esinemised 2015. aasta Tallinn Music Week’il, mille järgnesid esinemiskutsed Leetu ja Positivuse Festivalile, kus ansambel sai juurde hulga uusi austajaid. Detsembris ilmus Lexsoul Dancemachine’i debüütalbum „Deus Lex Machina” duubelvinüülil, CD’l ja digitaalses formaadis ning see võeti nii fännide kui kriitikute poolt väga soojalt vastu. Bändi muusika sünnib bassist Martin Laksbergi ja laulja Robert Linna koostöös, kuhu oma loomingulise energia lisavad kõik bändi liikmed. Ansambel Lexsoul Dancemachine paneb punkti festivali klubiöödele ööl vastu 1. maid, kui pidutseb nii Jazzkaar kui kogu linn.

Koosseis:

Robert Linna
vokaal, kongad
Martin Laksberg
bass
Jürgen Kütner
kitarr
Kristen Kütner
kitarr
Joonas Mattias Sarapuu
klahvpillid, lehmakell
Caspar Salo
trummid, rütmid