fbpx
Osta pilet

Maarja Nuut on viiuldaja ja laulja, kelle muusika loob kihilise helipildi ruumis – minimalism ja eksperimentaalne muusika kohtuvad traditsiooniliste tantsulugude, laulude, juttude ja live-elektroonikaga. Maarja teine album “Une meeles” ilmub 1. mail ning ainus esitluskontsert Eestis toimub Jazzkaare festivalil.

 

On öeldud, et Maarja muusika on rahulik, kuid mitte laisa puhkeseisundi mõttes. Oma loomingus otsib ta ärksa ja lõdvestunud seisundi tasakaalu, nagu kass kes on igal hetkel valmis hüppama. “See seisund on impulss, millest sünnib muusika ja tahtmine pikendada hetkesolekut, keskendumist, mis muudab mu pilku, kõrva ja tajuviisi. Siis on alati “praegu” ja vanad pillilood sama värsked kui kohapeal sündinud improvisatsioon.” Nii sünnivadki tema lood, mis saavad intiimse kõla läbi viiulite, hääle ja elektroonika.

 

Maarja on esimese Eesti artistina mänginud maineka maailmamuusika sündmuse WOMEX põhiprogrammis ning viimase aasta jooksul andnud kontserte Ameerikas, Kanadas ja mitmel pool Euroopas. Kevadel 2013 ilmus Maarja debüütplaat “Soolo”ning tema kontsertesinemised ja salvestused on pälvinud kiitust nii meil kui mujal.

Koosseis:

Maarja Nuut
vokaal, viiul, elektroonika