fbpx
Osta pilet

Neli kontrabassi ehk kontrabassikvartett on tavatu koosseis nii väikeses Eestis kui maailmas. Kuigi kontrabass on end ammu kehtestanud mitte üksnes bändidele vundamendi loojana vaid ka kauni sooloinstrumendina, siis vaid kontrabassidest koosnevaid ansambleid kohtab maailmas haruharva.

 

Selle mehise pilli kaunis meloodiline kõla ilmneb just pillide tämbriilu kuulates, kuid kontrabass võib olla ka vägagi virtuoosne ja rütmikas. Jazzkaarel on esinenud kontrabassiduod Kass & Mälgand ning sel kevadel Taavo & Heikko Remmel. Mõlema duo dialoogid olid kõnekad ja vaimukad ning muusikud polnud kitsid kontrabassi võimaluste demonstreerimisega.

 

Sügishooaja kontserdil Kumus saab lisaks duodele kuulata ka arranžeeringuid ja omaloomingut Eesti nelja andeka bassisti Peedu Kassi, Mihkel Mälgandi, Heikko Remmeli ja Taavo Remmeli ehk kontrabassikvarteti esituses. Tegemist on kolme generatsiooni muusikutega, kus legendistaatuses on Taavo Remmel ja noorim bassist on Heikko Remmel. Kõik neli on oodatud muusikud nii Eesti kui ka rahvusvahelistes koosseisudes, nad on esinenud nii suurtel kui väikestel lavadel ja igal neist on oma kordumatu muusikaline käekiri.

 

Nelikuga liitub ka muusik ja luuletaja Jaan Pehk, kes lisab kontserdile vokaalseid värve.

Koosseis:

Mihkel Mälgand
kontrabass
Peedu Kass
kontrabass
Taavo Remmel
kontrabass
Heikko Remmel
kontrabass
Jaan Pehk
vokaal