fbpx
Osta pilet

Pärast kontserti mängib plaati võluv DJ Liisi Voolaid, kelle settides seguneb r’n’b ja soul blues-rock’i ning ka uuema souli ja hip-hopiga.

 

Itaalia lauljatar Maria Laura Baccarini ja prantsuse viiuldaja Régis Huby pakuvad publikule unikaalse versiooni itaalia muusikalisest poeesiast kaasaegses võtmes. Intiimne ja teatraalne esitus avab kuulajate ees legendaarse Itaalia laulja, helilooja ja näitleja Giorgio Gaberi pärandi. Muusikalised jutustused viivad kuulaja ühiskonnakriitiliselt vürtsitatud Itaalia teatri- ja muusikamaailma.

 

Maria Laura Baccarini on Itaalia laulja, näitleja ja tantsija. Tal on selja taga põnev karjäär muusikaliteatrites nii New Yorgis Broadway’l kui ka Euroopas. Viimastel aastatel on ta esinenud regulaarselt ka Prantsuse kaasaegse improvisatsiooni kavade ja jazzmuusikutega. Prantslase Regis Huby muusikaline ampluaa ei mahu ühegi zanriliigituse alla – ta on aktiivselt tegev nii viiuldaja, helilooja, imrovisaatori kui produtsendina, kelle loendamatutes koostöödes kohtuvad nii klassika ja rahvushümnid kui post-rock ja jazz. Hiljuti valmis tal koostöös Baccariniga kava Cole Porteri muusikast, sel korral on fookuses Giorgio Gaberi lood ja laulud.

 

Giorgio Gaber (1939-2003) oli itaalia laulja, helilooja, näitleja ja lavastaja. Ta oli ka meisterlik kitarrist ja itaalia ühe esimese rokkloo “Ciao ti diro” (1958) autoreid. Koos Sandro Luporiniga oli ta ka muusikazanri teatro canzone pioneere. Giorgio Gaber suri 2003. aastal ning keegi pole suutnud teda asendada. Ta oli vastupandamatu huumoritaju ja erakordse pühendumisvõimega intellektuaal, kellest jäi järele mahukas pärand – elutöö, mis analüüsib Itaalia ühiskonda ja inimloomust.

 

Maria Laura Baccarini: “Mul on Giorgio Gaberi tekstide ja lugudega väga isiklik ja intensiivne suhe”. Gaberile pühendatud kava on võimaldanud tal inimese ja artistina palju kasvada, sest neis jätkub lõputult avastamisrõõmu. Koos Regis Huby’ga väljendavad nad Gaberi tundemaailma – küsimusi ja vastuseid, vastamatajäämisi. Huby helikeel on ideaalilähedane – isiklik, rikkalik ja väljapeetud, iga fraasi koheldakse suure austusega. Kogu selle tundevirve väljendamiseks ja lugude jutustamiseks kasutavad nad vokaali, kahte viiult, luupereid ja efekte.

 

Adami_Logo_baseline NEW_IF_Logo-Pantone

abanone

Koosseis:

Maria Laura Baccarini
vokaal
Régis Huby
akustline ja elektriviiul, elektroakustiline tenorviiul, elektroonika