fbpx
Osta pilet

 

„Mark De Clive-Lowe is one of the most progressive artists working at the crossroads of jazz, soul and electronica in the 21st century.“

Kevin Le Gendre
BBC Radio 3

 

Mark de Clive-Lowe on üks meie aja innovatiivsemaid live-esinejaid ja produtsente. Klahvpillimängija, helilooja, DJ ja produtsendina on ta tuntud klubilavadel üle maailma. Oma efektsetel ülesastumistel segab Mark de Clive-Lowe live-elektroonika kokku vanakooli jazziga, luues muusikat otse laval – tema maagilisest puudutusest hakkavad elama nii klahvpillid, süntesaatorid kui heliplaadid. Moodne orkester CHURCH pakub elektrifitseeritud sädet nii kehale kui meelele, liites spontaanselt jazzi hiphop-toonide, house-ja broken beat-rütmidega.

 

Jaapani ja Uus-Meremaa juurtega muusik alustas klaveriõpingutega 4-aastaselt. Teismelisena sukeldus ta jazzimaailma ja juba 90ndail sai temast juhtfiguur Inglismaa jazz’i ja moodsaid rütme siduvas broken-beat skeenes. Ameerikas on ta samuti hinnatud klubiesineja, meistriklasside korraldaja ja produtsent. Aastate jooksul on ta osalenud 250 heliplaadil ja teinud koostööd selliste maailmakuulsate artistidega nagu Jill Scott, Jody Watley, Omar, DJ Spinna jt.

Rahvusvahelise tuntuseni jõudis Mark de Clive-Lowe oma kolmanda albumiga “Six Degrees” ja 2005. aastal ilmunud plaati “Tide’s Arising” peeti üheks murrangulisemaks teoseks elektroonilises jazzimaailmas. Aastal 2014 ilmus ta värskeim, arvult 11. album “CHURCH”. Sama nime kannab ka live-bänd, millega ta tuuritab aktiivselt praegu.

 

Londoni neo-soul lauljatar Tawiah on Gilles Petersoni ja BBC 3 poolt olnud nomineeritud aasta silmapaistvaimaks uustulnukaks. Tawiah on juba esinenud suurtel festivalidel, tema võimas hääl ennustab lauljatarile peatset tähelendu. Flötist-saksofonist Finn Peters lööb kaasa rohkem kui 200 heliplaadil, tema Finntet on korduvalt valitud BBC Radio 3 poolt aasta parimaks jazzansambliks. Itaallaste bass-trumm tandem Andrea Lombardini – Tommaso Cappellato on tuntud nii klubi- kui kontserdilavadel üle Euroopa.

 

“If Duke Ellington had been a DJ, this might be what he would have done.” LA Weekly

 

Enne ja pärast kontserti mängib plaati DJ Djerro. Djerro nime taga on raadiosaate ja plaadifirma Eesti Pops üks eestvedajatest Erkki Tero. Lisaks meditatiivsele ja ambientsele omaloomingule, mida ilmestavad juba 2 ilmunud sooloalbumit, on Tero ka aktiivne muusikagurmaan, kelle mõjutajaks ja inspireerijaks on aastakümneid olnud ka jazzihelid.

Koosseis:

Mark de Clive-Lowe
klahvid, elektroonika
Finn Peters
saksofon/flööt
Andrea Lombardini
bass
Tommaso Cappellato
trummid
Tawiah
vokaal