fbpx
Osta pilet

Meshell Ndegeocello on multitalendist ameerika laulja, bassist ja helilooja, kelle 1993. aastal ilmunud albumit “Plantation Lullabies” peetakse õigustatult neo-soul liikumise teetähiseks ja alguspunktiks. Tema loodud muusika haarab endasse kaleidoskoopilise stiilide skaala, kus segunevad funk, soul, jazz, hiphop, reggae ja rokk. Kõrgelt hinnatud artisti on senise karjääri jooksul nomineeritud 10 Grammyle ja tema 11 sooloalbumit annavad tunnistust kirgliku loojanatuuri jätkuvalt pulbitsevast energiast.

 

Berliinis sündinud, aga juba varajases lapsepõlves perega Washingtoni kolinud Michelle Lynn Johnson muutis oma nime 17-aastaselt suahhiilikeelseks Ndegeocello’ks, mis väljendab terminit “vaba kui lind”. Kunsti- ja muusikahariduse omandanud Meshelli teekond muusikasse avanes läbi Washingtoni r’n’b, hiphopi ja funki seguse go-go-skeene. Nooruses lakkamatult konservatiivsete vanemate meelehärmiks Prince’i “Dirty Mind” albumit käianud Ndegeocello ütleb, et Prince’i muusikas köitsid teda nii sõnad kui ka postmodernne punk: “See andis tunde, et oled võitmatu”. Hiljem plaadifirmat valides oli Ndegeocellol võimalik liituda ka Prince’i stuudioga, aga ta otsustas Madonna leibeli Maverick kasuks. Debüütalbum tutvustas maailmale Meshelli jõulisi seisukohti, mida toetas muusiku androgüünne olemus.

 

Meshelli muusika lähtub aafrika juurtest ja sellelt pinnalt lahkab ta oma loomingus sookuuluvuse, seksuaalsuse ning ka eelarvamuste ja rassismiga seotud teemasid. Oma seni viimasel albumil “Comet, Come to Me” on tema loomesulg endiselt terav ja artisti algperioodi soul– ja hiphop rõhkudele on lisandunud värvikaid popi-, indie– ja elektroonikatahke, mida palistab americana muusikaliselt mitmekülgne pärand.

 

Tema muusikaliste koostööde palett on muljetavaldav – sinna kuuluvad muuhulgas Herbie Hancock, John Mellencamp, Chaka Khan, Rolling Stones, Alanis Morrissette ja Basement Jaxx, samuti on tema muusika kaunistanud paljude filmide heliribasid. Kuulajale on Ndegeocello muusikast tuntuim koostöös John Mellencampiga valminud Van Morrisoni kaver “Wild Night”, mis lisaks kõrgetele edetabelikohtadele ka Grammy nominatsiooni pälvis. Ühiskondlikult aktiivse artistina on ta arendanud sõltumatute muusikute karjäärivõimalusi, olnud tegev AIDS’i teadlikkust tõstvates kampaaniates ning toetanud igakülgselt rahuprojekte ja naiste õiguseid üle maailma. 2017. aasta kevadel on oodata ka Meshelli uut albumit.

 

Kuni 31.12.2016 täispilet 20.-, sooduspilet 15.-

Alates 1.01.2017 täispilet 25.-, sooduspilet 20.-

Alates 1.04.2017 täispilet 30.-, sooduspilet 25.-

Koosseis:

Meshell Ndegeocello
vokaal, bass
Christopher Bruce
kitarr
Jebin Bruni
klahvpillid
Abraham Rounds
trummid