fbpx
Osta pilet

Prantsuse unikaalne kogupere kontsert “Mister Méliès & Geo Smile” on maagiline mikstuur varajasest filmikunstist, teatrist, tsirkusest ja kontserdist. Video-akustilisel mitme ekraaniga kontsertetendusel avaneb uks 100 aastat tagasi valitsenud filmimaagia meeleollu. Kontserdil on loovalt ühendatud värvikas puhkpillimuusika ja Prantsuse režissööri, legendaarse illusionisti Georges Méliès’ poeetiline ja barokimõjutustega kinokunst. Laval on lisaks filmidele ka muusikute trio, Méliès’i kehastav näitleja ja VJ.

 

Interaktiivsel etendusel hõljub tsirkusemeeleolu, mängulisus ja leidlikkus, mis kannavad Méliès’i vaimsust. Kahes suuna projektsioon viib vaataja filmide südamesse.

 

Prantsuse režissöör Georges Méliès (1861-1938) oli legendaarne illusionist ja filmipioneer, kes rakendas oma filmides mitmeid uuenduslikke tehnilisi ja sisulisi eriefekte, seetõttu on teda nimetatud ka “filmimaagiks”. Tema kuulsaimaid filme “Le Voyage dans la Lune” (Reis Kuule, 1902) ja “ Voyage à travers l’impossible” (Võimatu reis, 1904) kummaliste ja sürreaalsete lugudega Jules Verne’i stiilis peetakse isegi esimesteks olulisteks ulmefilmideks ning seal on korralik annus fantastikat. Ta oli ka üks varaseid õudusfilmi-pioneere filmiga “ Le Manoir du diable” (Nõiutud loss, 1896).

 

Melies’i lühifilmidele loovad meeleolu kolm puhkpilli – tromboon, saksofon ja trompet – suurepäraste muusikutega triost Les Incendiaires. Kontserdil on kaasatud ka näitleja ja live-videomeister. See on unikaalne maiuspala nii Talvejazzi kui Prantsuse Kevade programmis!

 

Kontsert toimub koostöös agentuuriga Vapaat Äänet ja Prantsuse Instituudiga
Täname: Lobster Films, ARFI
Kestvus: 50 minutit

 

“Mister Melies & Geo Smile” kontserdi toimuvad ka 7. märtsil kell 19.00 Haapsalu Kultuurikeskuses ja 12. märtsil kell 21.30 Pärnu Jazziklubis

 

arfi cnv instituut lobster lyon spedidam

Koosseis:

Olivier Bost
tromboon
Eric Vagnon
saksofon
Guillame Grenard
trompet
Damien Grange
näitleja
Jerome Lopez
live-video