fbpx

KARMIL PINNAL (Eesti, 2015)

Kestvus: 1’14”

 

NB: Linastusele järgneb vestlus, kus osalevad filmi reźisöör Toomas Järvet ning dokumentaalfilmile muusika loonud ansambli Abraham’s Café liikmed Kaspar Uljas ja Madis Meister!

 

Režissöör: Toomas Järvet

Muusika: Kaspar Uljas & Madis Meister (Abraham’s Cafe)

Operaator: Max Golomidov

Helirezisöör: Seppo Vanhatalo

Monteerija: Qutaiba Barhamji

Produtsent: Eero Talvistu

 

 

Kunagine Palestiina poliitvang Maher teeb oma elus kannapöörde ning leiab uue kire kaasaegses tantsus, mis on konservatiivses islami ühiskonnas enam kui kahtlane. Maher asub võitlusse kultuurinormide, tavade ja perekonna eelarvamustega, et tuua lavale oma autorilavastus. Selleks peab ta ületama erinevaid takistusi, olgu selleks siis aja- ja rahapuudus, bürokraatia, vigastatud trupiliige või sugulaste umbusk. Filmi tegevus leiab aset ühes maailma konfliktsemas piirkonnas, kus lisaks Palestiina ja Iisraeli vastasseisule toimub ka kultuurisõda uuenduslike unistuste ja konservatiivsete normide vahel.

 

Soovitame ka Jazzkaar 2016 programmis olevat Liibanoni artisti Bachar Mar-Khalife kontserti, mis toimub laupäeval, 23. aprillil kell 18 Vaba Laval.

 

NB: Erinevate Tubade Klubis austame võõrustaja reegleid ja välisjalanõudega ei sisene. Soovitame kasutada kohapeal olevaid susse või võtta kaasa vahetusjalatsid.