fbpx

Muusikaline lend üle zanri – ja riigipiiride, eklektiline kokteil lühivormi valatud muusikafilmidest, milles heli ja pilt jutustavad ühiselt ainukordse loo.

__________

 

FOLI – POLE LIIKUMIST ILMA RÜTMITA” (Holland, 2010)

Kestvus 11’49”

Reźissöörid: Thomas Roebers, Floris Leeuwenberg

“Foli” on meisterlikult monteeritud audiovisuaalne kollaaź Guineas, Baro piirkonnas paikneva Malinke küla elanikest ja nende igapäevaelu rütmidest, milleta elanike endi sõnul pole ei elurõõmu ega elu ennast – rütm on kõikjal!

 

SILVIA PÉREZ CRUZ, 11 DE NOVEMBRE” (Hispaania, 2011)

Kestvus: 6’10”’

Reźissöör: Igor Cortadellas

Lühifilm portreteerib omanäolist katalaani lauljatari Silvia Pérez Cruzi ning tundelist teekonda tema esimese sooloalbumi, oma isale pühedatud “11 de Novemre” valmimiseni. Plaat nomineeriti nii Hispaanias kui Prantsusmaal aasta albumi tiitlile ja praegu lummab lauljatar publikut paljudel suurtel maailmalavadel.

 

SONAMBULO” (Kanada, 2015)

Kestvus 4’20”

Reźissöör: Theodore Ushev

Bulgaaria pärotolu animaatori ja multimeedia artisti Theodore Ushevi auhinnatud joonisfilm on inspireeritud hispaania kuulsa luuletaja Federico Garcia Lorca illustratsioonidest oma enese värssidele. See on fantaasiarikas visuaalne poeesia, värviküllane plahvatus lõunamaises öös. Filmis kõlab muusika kaasaegse balkan beat‘i lipulaevaks tituleeritud ansambli Kottarashky sulest.

 

DOTA” (Horvaatia, 2016)

Kestvus 4’33”’

Reźissöör: Petra Zlonoga

Kahekõne inimhääle ja joone vahel, mis ajas kulgedes ning üksteisega lõimudes moodustavad meditatiivse kanga. Filmis kõlava rahvalaulu esitab horvaatia noorema põlvkonna jazzlauljatar Ivana Rushaidat.

 

Lisaks jõuavad läbi VILJANDI VIBES‘i kaamerasilma kinolinale omanäolised live-salvestused eesti muusikutelt.

Viljandi Vibes on värske live-sessioonide sari, audiovisuaalne kooslus, kes võtnud oma südameasjaks Eesti muusikakultuuri tutvustamise laiemale publikule, tuues huvitavais paigus püünele veel punguvaid kui ka juba küpseid muusikalisi vilju. See on soe tervitus Lõuna-Eestist!

NB! Viljandi Vibes on püüdmas helisid ka tänavusel Jazzkaarel.

 

Täname: Viljandi Vibes, Bonobostudio, Lucija Mrzljak

 

NB! Erinevate Tubade Klubis austame võõrustaja reegleid ja välisjalanõudega ei sisene. Soovitame kasutada kohapeal olevaid susse või võtta kaasa vahetusjalatsid