fbpx
Osta pilet

Peedu Kass Momentum trio muusikas on teravust, tempokust ja finesse. See on selge kõlaga põhjamaiselt karge kaasaegne jazz tulvil rütmilist intensiivsust. Trio jazzimaagia loovad ansambli asutaja ja bassist Peedu Kass, rahvusvahelise haardega pianist Kristjan Randalu ja nõutud trummar Toomas Rull.

 

Seni on trio kontserte andnud rohkem välismaal kui Eestis. 2015. aastal esines ansambel esimese eesti jazzikollektiivina Euroopa suurima jazzmuusika messi Jazzahead põhiprogrammis. Ansambel on jazzisõprade poolehoiu võitnud ka Ungaris, Soomes, Saksamaal, Lätis, Venemaal, selle aasta märtsis antakse kontserte Kanadas. Bändi esimene album ilmub 2016. aasta kevadel, selle muusika salvestati eelmisel aastal Göteborgi kuulsas Nilento stuudios, kus muuhulgas on valminud ka mitmed bassist Avishai Coheni plaadistused.

 

Karismaatiline bassist Peedu Kass on väga nõutud ansamblipartner nii Eesti kui ka Euroopa jazziskenes. Ta on Eestit esindanud ka Euroopa Jazzorkestris. Bassist pälvis Noore Jazzitalendi preemia 2010. aastal, praeguseks on ta meister nii oma pillil kui ka heliloojana. Muuhulgas on ta komponeerinud muusikat ERSOle ja lühifilmidele.

 

Pianist Kristjan Randalu on Eesti jazzi saadik maailmas. Ta kuulub Tuneesia oudimängija ja laulja Dhafer Youssefi ansamblisse ning on musitseerinud sümfooniaorkestritega ja jazzistaaridega nagu Ben Monder, Ari Hoenig, Nguyen Le, Nils Petter Molvaer jt. Aastal 2011 võitis Kristjan Randalu Eesti mainekaima Jazziauhinna ja tema duoalbum „Kooskõla“ koos Vaiko Eplikuga pälvis aasta jazzialbumi tiitli 2012. aastal. Pianisti särav virtuoossus ja kompromissitu pühendumine muusikale vaimustavad kuulajaid nii Eestis kui maailmas.

 

Trummar Toomas Rull on Eesti muusika raudvara ja tuntud paljudest jazzikoosseisudest ja ka ansamblist Ultima Thule. Tema käekiri on elegantne ja täpne ning ka kõige kaelamurdvamaid rütmipassaaže esitab ta mängleva kergusega. Toomas Rullilt on ilmunud mitmeid albumeid oma muusikaga ning lisaks kõlab tema trummimäng rohkem kui 100 heliplaadil.

 

“Estonian bassist Peedu Kass’ Momentum ensemble served as an exciting and intricately woven remake of the piano trio format.” Josef Woodard, DOWNBEAT

Koosseis:

Peedu Kass
kontrabass
Kristjan Randalu
klaver
Toomas Rull
trummid