fbpx
Osta pilet

Concerto in Rock – rokkansamblile ja sümfooniaorkestrile (maailmaesiettekanne)

varaseimad Ruja-laulud ehk Keelatud kontsert aastast 1972

 

Kontsert on välja müüdud!

 

Maailma esiettekandele tulev Rein Rannapi „Concerto in Rock” on instrumentaalkontserdi vormis kirjutatud teos, kus koos autoriga soleerib orkestri ees rokkansambel, mängides nii eraldi kui koos orkestriga. Klassikalises kolmeosalises vormis kirjutatud teoses seob autor klassikalise muusika traditsioone klassikalise roki väljandusvahenditega. Rannap ise soleerib nii elektri-orelil kui ka koos bändiga, kus mängivad eesti silmapaistvad rokkmuusikud. Orkestrit kasutab helilooja põhiliselt traditsiooniliselt, valdavalt romantilises võtmes, kuid on ka eksperimentaalseid lõike, näiteks episood, kus kõik mängijad loevad netikommentaare.

 

Kontserdi teine osa kujutab endast sümboolselt ühte ansambel Ruja paljudest ärakeelatud esinemistest seitsmekümnendate aastate alguses. See osa peaks andma pildi Nõukogude hiigelimpeeriumi esimestest põraandaalustest katsetest luua sõltumatut rokkmuusikat. See on tõeline omaaegne underground. Kogu Ruja repertuaar koosnes tollal Rannapi lauludest, mis sündisid põhiliselt Jüri Üdi ehk Juhan Viidingu sõnadele. Kuigi suur osa neist lauludest on omal ajal mingil kujul salvestatud, siis mitmed rohkem kui 40 aastat tagasi loodud laulud saavad sel kontserdil kõlama esmakordselt. Rannap restaureeris need mälu järgi ja ühe kuulaja poolt saalist tehtud lintmaki korduvalt ümbervõetud salvestuse põhjal, kus heli oli vaevaliselt sahinast eristuv. Üllatus on tulemas!

 

Laule esitab viimasest superstaari-saatest tuntuks saanud Kristjan Kannukene, kelles Rannap on leidnud hea koostööpartneri, eeskätt just oma tõsisemate rokklaulude esitamiseks. Helilooja ütleb muusiku kohta: „Kristjan on väga sarnane meile, keda ma kutsusin kokku Ruja algkoosseisu: klassikalise muusika tagapõhi, idealism ja vaimsus, ennastunustav sukeldumine muusikasse ja Kristjan on praegu just samas vanuses, kui olin mina neid kontserdil kõlavaid laule kirjutades.“

 

Sooduspilet on saadaval II hinnaklassi kohtadele ning kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, invaliidile ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Kontsert on kahes osas vaheajaga.

Koosseis:

Rein Rannap
elektriorel
Rokkansambel:
Pent Järve
kitarr
Siim Usin
bass
Kristjan Kaasik
kitarr
Rain Rämmal
süntesaator
Borka
trummid
Kristjan Kannukene
vokaal
Otsa-kooli sümfooniaorkester
dirigent Kaspar Mänd
Otsa-kooli big band
dirigent Siim Aimla
koor Collegium Musicale
dirigent Endrik Üksvärav