fbpx
Osta pilet

Shitney moodustavad kolm karismaatilist Põhja-Euroopa naist – Maria Faust Eestist, Katrine Amsler Taanist ja Quarin Wikström Rootsist – kõik kolm liiget hingavad samas rütmis, olles eelnevalt koostööd teinud mitmetes muusikalistes kooslustes, sealhulgas Pistol No. 9, Maria Faust Jazz Catastrophe, ja Television Pickup. Shitney Spears sündis 2015. aasta alguses eesmärgiga luua uut ja kompromissitut muusikat.

 

Teie ees on kolm naist, kes kõik omal moel liiguvad muusikaliste normide äärealal. Nad ei pelga valida teed mis võib ühel või teisel moel haiget teha nii publikule kui kaasmuusikutele. Aegajalt on nende helikeel rahutu, seejärel aga tehes ruumi õrnale ja sümfoonilisele helikäigule. Nad seovad ootamatuks koosluseks konkreetse ja abstraktse, kasutades selleks nii kunstlikke kui orgaanilisi helisid, rütme ja sämpleid.

 

Maria Faust on Eesti helilooja ja saksofonist, enim tuntud oma suurte koosseisudega Maria Fausti heliplaadid Jazz Catastrophe ja Sacrum Facere, ta pälvinud mitmed Taani muusikaauhindu. Muusik töötab ka väiksemates improvisatsioonil põhinevates koosseisudes ning tõuseb esile solistina, kes kasutab elektroonilisi efeke, inimhäält ja ebatavalist tehnikat instrumentidena nagu vee- või laevamootor.Faust on ka üks Barefoot Records plaadifirma asutajaid.

 

Katrine Amsler on Taani helilooja ja pianist, enim tuntud oma pidevalt muutuvast ja innovaatilisest koosseisust Television Pickup. Ta töötab ka produtsendina filmimuusika, helidisaini ja arvutimängude muusikalise pildi loomisel, samuti teeb koostööd mitmete erinevate improvisatsioonilise muusika ansamblitega. Katrine Amsler on asutajaliige firmas Boogie Post Recordings.

 

Qarin Wikström on Rootsi helilooja ja laulja. Enim on tähelepanu pälvinud tema band Kostcirkeln ning ta on liige ka ansamblites Sekten ja Babakarej. Wikström töötab ka kaasaegse tantsu looja ja esitajana, sooloartistina nime all Q ning mitmetes väiksemates improgruppides. Ta on pälvinud mitmeid Taani muusikaauhindu ning on plaadifirma ILK liige.

Koosseis:

Maria Faust
saksofon, elektroonika
Katrine Amsler
klahvpillid, elektroonika
Qarin Wikström
vokaal, elektroonika, klahvpillid