fbpx
Osta pilet

“In The Land Of OO-BLA-DEE”

 

Sofia Rubina on Eesti vokaaljazzi kirgas täht, kelle muusikalisse ampluaasse kuuluvad jazziklassika kõrval ka klubilik soul ja funk ning juudi rahvamuusika. Sarmikas ja särasilmne Sofia Rubina on kuulajaid rõõmustanud juba rohkem kui viisteist aastat. Arvukad võidud jazzlauljate konkurssidelt kinnitavad, et tegemist on väga andeka artistiga. Aastal 2009 pälvis Rubina Noore jazzitalendi preemia. Tema viimane album “In the Land Of OO-BLA-DEE” on läinud sajandi jazzikuldajastu peegeldus. Selle aasta Muusikaauhindade jagamisel pälvis sai plaat pärjatud tiitliga “Aasta jazzalbum 2015”.

 

Sofia Rubina on õppinud USAs Bostoni mainekas Berklee kõrgemas muusikakoolis ja läbinud samas eriprogrammi Global Jazz, kuhu ta valiti esimese vokalistina. New Yorgis on ta esinenud koos paljude ameerika tippmuusikutega nagu Joe Lovano, John Patitucci, Danilo Perez, Antonio Sanchez jt. Sofia on koostööd teinud ka paljude vene, läti ja leedu muusikutega. Päikselise lauljatari esinemisgeograafia laieneb iga aastaga. Ta on kontserte andnud Venemaa mainekatel festivalidel Ermitage Garden Jazz ja Triumf Jazz Festival, laulnud koos Estonian Dream Big Bandiga Hiinas Pekingi ja Shanghai festivalidel, tema mahlakat vokaali ja säravaid improvisatsioone on nautinud ka legendaarne Blue Note Ameerikas New Yorgis ja mitmed kontserdilavad nii Panamas, Rumeenias, Saksamaal, Poolas kui mujal.

 

Oma praeguste eesmärkide kohta tõdeb lauljatar, et talle meeldib väga koostöö suure orkestriga. Sofia Rubina huviorbiidis on 30.-40.-50. aastate jazz, kus teda paelub tolle ajastu laulude meloodiline rikkus – see on jazzi vundament. Sofia Rubina laulab Ameerika tuntud heliloojate meloodiad omaseks tänasele kuulajale lisades sinna isiklikke emotsioone ja värve. Sofia Rubinalt on ilmunud kolm heliplaati “Two Roses”(2010), “Dreams of Tomorrow” (2013) ja “In The Land Of OO-BLA-DEE” (2015). Jazzkaarel liitub Sofia Rubina ansambliga üks Venemaa säravamaid pianiste, hulga rahvusvahelisi preemiad noppinud Jevgeni Lebedev.

Koosseis:

Sofia Rubina
vokaal
Jevgeni Lebedev
klaver
Aleksander Paal
saksofon
Jason Hunter
trompet
Heikko Remmel
bass
Ahto Abner
trummid