fbpx
Osta pilet

Juba mitmendat korda ristuvad kahe ägeda muusiku Jaak Sooääre ja Raul Björkenheimi kitarrid Jazzkaarel, avaldades sel korral austust 20. sajandi ühele suurimale muusikule trompetist Miles Davisele, kelle 90. sünniaastapäev on 26. mail. Mängitakse Davise fundamentaalse tähtsusega rokilikke lugusid, kuid sel korral kitarrimuusika võtmes säilitades Davise muusika põhiolemuse. Kvartetis löövad kaasa veel basskitarrist Henno Kelp ja trummar Rauno Pella.

Miles Davis viis oma pika loometee jooksul jazzmuusika uutele ja ennekuulmatutele maastikele, ületades korduvalt zhanripiire. Üks tema karjääri tipphetki on jazzi ja roki ühendamine möödunud sajandi 60-ndate lõpus ja 70-ndate alguses. Just selle perioodi energilistel rokirütmidel põhinevad albumite “Jack Johnson”, “Live Evil” ja “On The Corner” parimad palad kõlavad Jazzkaare kontserdil.

 

Soome-Ameerika kitarrist, veebruaris oma 60.sünnipäeva tähistanud Raoul Björkenheim, on hästi tuntud mõlemal pool Atlandit. Ta on salvestanud mitu plaati ECMile ning teinud korduvalt koostööd bassisti ja produtsendi Bill Laswelliga, kes on muuhulgas remiksinud just Davise jazzrocki perioodi salvestusi. Rahvusvaheliselt on tuntud ka kitarristi Scortch trio koos bassist William Parkeri ja trummar Hamid Drake’ga. Soomes pani Björkenheim aluse ägedale rokkansamblile Krakatau. Ta värskeim Soome koosseis eCsTaSy pälvis mullu Soome jazziauhinna Emma nominatsiooni. Björkenheimi mängu iseloomustavad rokkmuusika tulisus ja jazzi vabadus, aga ka kaunid lüürilised mõttehetked.

 

Jaak Sooäär, Eesti suure jazziauhinna esimene laureaat on oma loomingus ääretult mitmekülgne ja fantaasiarikas. Kitarristi rohketest rahvusvahelistest koosseisudest on kindlasti olulised The Dynamite Vikings, Erdmann/Sooäär Dessert Time, kvartett Aleksei Krugloviga, Heavy Beauty koos Liudas Mockunasega, koostööprojektid hollandi trummari Han Benninkiga ja mitmed teised. Palju põnevat ja isikupärast on Jaak Sooäär toonud Eesti jazzi ja rokkmuusikasse, on need siis laulud Juhan Liivi sõnadele, Tormise „Pulmalaulude“ töötlused või vabaimprovisatsiooni kooslused. Jaak Sooäär on EMTA jazziosakonna juhataja.

Koosseis:

Raoul Björkenheim
kitarr
Jaak Sooäär
kitarr
Henno Kelp
bass
Rauno Pella
trummid