fbpx
Osta pilet

Legendaarne ameerika fusion-jazz koosseis Spyro Gyra on üks olulisemaid smooth jazz suunanäitajaid, kes on aastakümneid ühendanud oma muusikas r’n’b, funki ja popmuusika kõlasid. Ansamblilt on ilmunud üle 30 heliplaadi, mida on müüdud üle 10 miljoni eksemplari. Koosseis on tuntud oma aktiivse ja tiheda esinemisgraafiku poolest.

 

1974. aastal Buffalos alustanud Spyro Gyrale panid aluse saksofonist Jay Beckenstein ja klahvpillimängija Jeremy Wall, alustades r’n’b instrumentaalsete cover’itega ja toetudes rütmimuusika traditsioonidele. Oma tõuke andis ka Weather Report’i ja Return to Forever kõlade mõjujõud. Oma joone leidsidki nad esoteerilisemate suundade ja kergemate toonide ühendamises. Spyro Gyra avaldas 1977. aastal debüütalbumi, mis jõudis ka järgmisel aastal Billboardi Top 40 jazzalbumite hulka. 70ndad aastad tõid ansamblile juba rahvusvahelise tuntuse, samuti nautisid nende albumid kõrgeid kohti mainekates erialatabelites.

 

Praegu juba 40 aastat tegutsenud Spyro Gyra ei näita väsimuse märke ja kogenud tuuritajatena leiavad aega ka aina uute stuudiosalvestuste jaoks. Kommertslikult edukas ansambel on pälvinud 12 Grammy nominatsiooni, kuid seni mitte ühtegi võitu. Jay Beckenstein ütleb naljatades, et loodab ka edaspidi võite vältida ja saada eriauhinna just paljude võitu mitte toonud nominatsioonide eest.

 

Dünaamiline, rikas ja mahlakas kõla on saanud nende kaubamärgiks ja helimaailma kergelthaaratavus pole kunagi tähendanud järeleandmisi kommertsiaalsemate lahenduste suunas. Kuulajatele, kes nõudlikuma jazzikeele kõrval oskavad hinnata ka maitsekaid ja kergemaid pooluseid jazzis, on Spyro Gyra kindlasti meeldejääv nauding kevadiselt Jazzkaarelt.

 

Kuni 31.12.2016 piletid 45.-/35.-/25.- vastavalt istekohale

Alates 1.01.2017 piletid 50.-/40.-/30.-

 

Koosseis:

Jay Beckenstein
saksofonid
Tom Schuman
klahvpillid
Julio Fernandez
kitarrid
Scott Ambush
bass
Lionel Cordew
trummid